Technologia zmienia świat pieniędzy

W jaki sposób rozwój technologii wpływa na świat finansów?

Postęp technologiczny w dzisiejszych czasach umożliwia nam korzystanie z wielu udogodnień, których nasi rodzice czy dziadkowie w dawnych czasach nie doświadczyli. Wiele możliwości jakie mają dzisiejsze rodziny pojawiły się w ciągu kilku ostatnich lat. Doskonałym przykładem są problemy z wymianą waluty.

Dawniej rodzina jadąca na wakacje, aby mieć walutę do zapłaty w zagranicznym kraju miała jedną możliwość – kantor walutowy. Była to wtenczas jedyna legalna dostępna opcja wymiany waluty. Oczywiście często można było spotkać osoby, które “na lewo” dokonywało wymiany walut, jednak czyny te nie były do końca legalne.

Dzięki Unii Europejskiej w wielu krajach stabilnie gospodarczych została wprowadzona jedna wspólna waluta dla członków tejże organizacji. Jednak w chwili obecnej nie wszystkie kraje członkowskie mają wspólną walutę. Wynika to z powodu, że różnica miedzy walutą danego kraju a euro jest zbyt duża, problemów gospodarczych kraju, a także po części niechęci ludzi do zmiany waluty wprowadzając w ten sposób chaos w budżetach wielu przedsiębiorstwach, a także sytuacji rodzinnej. Jednak jeśli jesteśmy na wakacjach w państwach gdzie nie ma wspólnej waluty, a my nie zdążyliśmy odwiedzić kantoru w celu wymiany naszych wakacyjnych pieniędzy, zawsze istnieje kilka innych sposób aby zabezpieczyć się finansowo.

Pierwszym sposobem jest internetowa wymiana walut dzięki której mamy możliwość online wymienić w e-kantorze swoje pieniążki jeśli mamy tylko połączenie z Internetem. Kolejnym sposobem jest karta kredytowa.

W dzisiejszych czasach nie ma chyba rodziny, w której ktoś z jej członków nie posiada karty kredytowej. Banki zachęcają na każdym kroku z korzystania kart oferując darmowe wypłaty z bankomatów, brak opłat związanych z utrzymaniem karty i tym podobne. W nowoczesnych bankomatach mamy możliwość wypłaty lokalnej waluty. Działa to w taki sam sposób jak wymiana waluty w banku tylko z tą różnicą, że wystarczy nam zwykły bankomat.  Jest  to mniej korzystny sposób dla klienta, jednak w momencie gdy potrzebujemy wymienić nasze fundusze może okazać się to jednym z najłatwiejszych sposobów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com