Szkła progresywne – dla kogo i na co?

Można dostać w dzisiejszych czasach naprawdę różne typy okularów i dopasowanych do nich soczewek. Niektóre osoby jednak mają specyficzne wymagania w odniesieniu do swojej wady wzroku i jeszcze do niedawna musiały korzystać z dwóch par okularów, by móc na nie odpowiedzieć. Jeśli należysz do takich osób i potrzebujesz soczewek o różnej sile , aby zobaczyć obiekty dalekie i bliskie, masz dzisiaj do wyboru wiele soczewek wieloogniskowych które zaprojektowano z myślą właśnie o takim zastosowaniu. Te najbardziej kompleksowe i zgodne z oczekiwaniami nowoczesnych użytkowników to szkła progresywne.

Czym dokładnie charakteryzują się szkła progresywne?

Szkła progresywne ro specyficzny rodzaj soczewek wieloogniskowych zaprojektowanych specjalnie dla osób, które potrzebują soczewek korekcyjnych, aby widzieć odległe i bliskie obiekty. Mówiąc wprost, soczewki te pozwalają wyraźnie widzieć w wielu odległościach bez linii dwuogniskowej. Prawda jest taka, że potrzeba soczewki progresywnej wzrasta z wiekiem. W wieku 35 lub 40 lat już wiele osób ma trudności ze skupieniem uwagi na pobliskich obiektach. Jest to znane jako starczowzroczność, a aby zrekompensować ten problem z ogniskowaniem, niektórzy ludzie noszą okulary jednostopniowe do lepszego widzenia na odległość, a także okulary do czytania z bliska.

Chociaż takie podejście może oczywiście się sprawdzić, propozycje progresywne, jakie można znaleźć na seikovision.com/pl/ zapewniają prostsze, wygodniejsze rozwiązanie problemów związanych z wiekiem i przekładających się na problemy ze wzrokiem.

Jak i na co pomagają szkła progresywne?

Górna część soczewki progresywnej zapewnia siłę potrzebną do wyraźnego widzenia w oddali, natomiast dolna sekcja szkieł progresywnych zapewnia siłę, której potrzebujesz, aby wyraźnie widzieć z bliska. Jest jeszcze środkowa część – i ta pomaga zobaczyć wyraźnie na średnich odległościach.

Ważne do zaznaczenia jest to, że mimo iż niektórzy ludzie wymagają soczewek progresywnych w miarę starzenia się, soczewki te są również opcją dla dzieci, które potrzebują okularów w przypadku równoczesnej krótkowzroczności i dalekowzroczności, nie można więc szkieł progresywnych kojarzyć wyłącznie z zastosowaniem dla osób dorosłych i starszych. Na koniec jeszcze jedna ciekawostka, która ostatecznie może zachęcić do zakupu tej formy szkieł. Soczewki progresywne nie są tylko opcją korygowania krótkowzroczności i dalekowzroczności, ale mogą również korygować astygmatyzm – warto więc się nimi zainteresować również w tym przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com