Szczepienia przed wyjazdem do Egiptu – czy są konieczne i gdzie się zaszczepić?

Egipt jest jednym z głównych kierunków wakacyjnych wyjazdów wśród Polaków. To afrykański kraj, który zachwyca nie tylko swoją bogatą historią, lecz również oferuje mnóstwo innych atrakcji, między innymi dla wielbicieli sportów wodnych. Czy przed wyjazdem do Egiptu trzeba się zaszczepić? Gdzie można skorzystać ze szczepień?

 

Szczepienia do Egiptu – czy są obowiązkowe?

Gdy chodzi o kraj jak Egipt szczepienia nie są obowiązkowe. Można zatem pojechać do Egiptu bez wykonywania wcześniejszych szczepień przeciwko chorobom zakaźnym.

 

Istnieje jednak szereg chorób, na które warto zaszczepić się przed swoją podróżą, aby zredukować ryzyko zakażenia. Są to także szczepienia wchodzące w skład obowiązkowego kalendarza szczepień w Polsce.

 

Wśród szczepień, które warto wykonać przed wyjazdem do Egiptu, znajdują się:

  • odra
  • różyczka
  • świnka
  • tężec
  • wirusowe zapalenie wątroby typu A
  • wirusowe zapalenie wątroby typu B
  • dur brzuszny

 

Dodatkowo można także zdecydować się na za szczepienie na żółtą gorączkę. Jest ona wskazana w przypadku podróży na te tereny, gdzie notuje się przypadki zachorowań na tę chorobę.

Gdzie można zaszczepić się przed wyjazdem za granicę?

Szczepieniami przed podróżą zajmuje się medycyna podróży. Jest to dział medycyny skoncentrowany na kwestiach medycznych w innych krajach, gdzie panują odmienne warunki sanitarne i klimatyczne.

 

Placówki medyczne zajmujące się medycyną podróży działają obecnie w wielu punktach w Polsce. Są on dostępne głównie w większych miastach, dlatego osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach muszą przygotować się na nieco dłuższy dojazd.

 

Za wykonanie szczepień przed wyjazdem do innego kraju, w tym także do Egiptu, należy zapłacić z własnej kieszeni. Cenniki można sprawdzić na stronach internetowych i telefonicznie.

 

Wykonanie szczepień przed wyjazdem do Egiptu pozwala na zredukowanie ryzyka zakażenia się chorobami, które nie zawsze są bardzo poważne, jednak mogą one być zagrożeniem dla zdrowia. Warto zatem pamiętać o szczepieniach przed swoją podróżą za granicę, aby wyjazd był wtedy całkowicie udany!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com