Piec do domu jednorodzinnego – co cieszy się największym powodzeniem?

Dobór odpowiedniego pieca do domu jednorodzinnego ma bardzo duże znaczenie, ponieważ to właśnie on odpowiedzialny jest za zapewnienie we wnętrzu komfortowego ciepła. Jakie piece kupowane są dzisiaj najczęściej?

 

Dlaczego wybór pieca ma tak duże znaczenie?

Piec, inaczej kocioł centralnego ogrzewania, czyli CO jest rodzajem urządzenia służącego do wytwarzania energii cieplnej z dostarczanego do niego paliwa.

 

Asortyment pieców przeznaczonych do domów jednorodzinnych jest obecnie bardzo szeroki, dlatego bardzo często pojawia się pytanie – co wybrać? Dobry piec ma duże znaczenie zarówno w nowo wybudowanym domu, jak i w tym już istniejącym, w którym trzeba wymienić źródło ciepła.

 

Właściwie dobrany piec niesie ze sobą wiele korzyści:

  • pozwala na utrzymanie właściwego poziomu ciepła w budynku podczas chłodnych dni
  • umożliwia zredukowanie kosztów związanych z ogrzewaniem domu jednorodzinnego
  • może być bardzo prosty w obsłudze albo nawet bezobsługowy
  • umożliwia wpisanie się w wymogi związane z konkretnymi klasami pieców, wymogi związane z rodzajem ogrzewania na danym terenie
  • pozwala na ochronę środowiska naturalnego przez ograniczenie szkodliwej emisji

 

Rodzaje pieców do domu jednorodzinnego

Kiedyś najczęściej stosowane były piece na węgiel. Teraz również są one używane, ale warto podkreślić, że poza tradycyjnymi kotłami na węgiel do wyboru są także inne rodzaje pieców wykorzystujących wygodniejsze w obsłudze, bezpieczniejsze dla środowiska źródła paliwa.

 

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na montaż pieców gazowych. Mogą być one zasilane gazem z sieci gazowniczej, a wtedy, gdy nie jest on dostępny, rozwiązaniem jest ustawienie zbiornika na gaz na posesji. Piece gazowe są bezobsługowe i mogą służyć nie tylko do ogrzewania budynku, ale również do podgrzewania wody użytkowej.

 

Ciekawym wyborem są także piece na pellet powstający z różnych produktów roślinnych, na przykład piece Kostrzewa. Pod kątem obsługi piece na pellet są znacznie wygodniejsze niż piece węglowe. Pellet jest lekki, pakowany, a piece, które go wykorzystują, mają automatyczne podajniki.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com