Sprzedaż baz danych, czyli kilka słów o infobrokeringu

Z uwagi na wciąż rosnące zapotrzebowanie na sprzedaż baz danych, z roku na rok powstaje coraz więcej firm specjalizujących się w infobrokeringu, czyli inaczej sprzedaży baz danych. Zarówno mniejsze przedsiębiorstwa, jak i duże firmy decydują się na zakup gotowych baz od profesjonalnych infobrokerów.

Kupując bazę danych, przedsiębiorstwa oszczędzają czas spędzony na pozyskiwaniu oraz segregowaniu informacji w celu budowania własnej bazy. Dzięki takim rozwiązaniom, wszyscy gracze rynkowi mogą wybierać względem ilości danych oraz sposobu ich usystematyzowania.

Sprzedaż baz danych, a jakość zawartych informacji

W ofertach znajdziemy wiarygodne oraz sprawdzone informacje. Żadna baza nie powinna być użytkowana przez dużą ilość innych firm z uwagi na spadek jakości danych, w tym także adresów utworzonych specjalnie na potrzeby otrzymywania informacji handlowych, które nie przekładają się na żadną interakcję z użytkownikiem. Większość baz powinna cechować się unikalnością informacji. Spośród wszystkich dostępnych baz danych wyróżniamy dwie główne kategorie:

  • B2C (konsumenckie bazy danych należące do osób prywatnych)

  • B2B (baza przedsiębiorstw, mniejszych lub większych firm)

Na sprzedawane przez infobrokerów (jak https://target-media24.pl) bazy danych składają się szczegółowe dane na temat potencjalnych klientów dóbr i usług. Są to między innymi: imię i nazwisko, płeć wykształcenie, zainteresowania, telefon, miejsce zamieszkania, branża, kod pocztowy, lokalizacja, rok założenia, wielkość zatrudnienia itp.

Oczywiście są to tylko przykłady, gdyż danych jest znacznie więcej z uwagi na ich różnorodność. Wybierając bazę danych, ważny jest historia działalności, opinie lub certyfikaty jakimi dana firma może się pochwalić.

Sprzedaż baz i bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo sprzedawanych baz danych jest poparte szczegółowymi przepisami określonymi w prawie danego państwa. Firma, która decyduje się na sprzedaż tak ważnych informacji, musi zdobywać je w sposób legalny i uświadamiać o tym wszystkich tych, których dane znajdą się w bazie. Nie mogą się tam zatem znaleźć informacje o osobach, które nie wyraziły na to odpowiedniej zgody. Osoba prywatna, bądź firma kupująca bazę, nie może także sprzedawać danych osobom trzecim. Oznacza to, iż baza jest przeznaczona tylko do użytku na potrzeby danego klienta, a nie firm bądź osób postronnych.

Jakiekolwiek wykorzystanie zgromadzonych i zapisanych rekordów na temat danego użytkownika, czyli imiona i nazwiska, adresy e-mail czy numery telefonu jest surowo zabronione bez zgody właściciela. To pozwala ochronić tak wrażliwe i jednocześnie niezwykle cenne dane przed dostaniem się w niepowołane ręce oraz wykorzystaniem ich niezgodnie z wolą właściciela i przepisami prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com