Francja, Japonia, Holandia… Poznaj kraje, w których dobrze się pracuje (i żyje) na emigracji!

Co roku prowadzi się liczne badania wśród emigrantów w różnych krajach i na różnych terytoriach, aby dowiedzieć się więcej o ich życiu w tych krajach.

Postanowiliśmy przeanalizować wyniki tych badań, w których brano pod uwagę między innymi kryteria takie jak:

  • perspektywy kariery,
  • równowaga między życiem zawodowym a prywatnym,
  • dochody,
  • lokalna gospodarka i sytuacja polityczna,
  • jakość życia,
  • wykształcenie,
  • łatwość klimatyzacji.

Oto kraje, które znajdują się na szczycie listy najlepszych miejsc pracy za granicą, biorąc pod uwagę wszystkie te kluczowe obszary.

Francja

Francja zajęła dobre miejsce w klasyfikacji generalnej i uzyskała bardzo dobre wyniki w zakresie równowagi między pracą a życiem prywatnym oraz bezpieczeństwie pracy. Jednak tutaj istnieje silna konkurencja o miejsca pracy i umiejętność mówienia po francusku z pewnością będzie atutem. Wielką atrakcją dla emigrantów jest wyjątkowa jakość życia we Francji. Jednak wybierając się tam na poszukiwania swojego miejsca w zawodzie – nie zapomnij załatwić karty Ekuz kraków (www.polisaturystyczna.pl) ubezpieczenie jest podstawą!

Japonia

Japonia oferuje ekscytujące doświadczenie dla emigrantów. Kraj bardzo dobrze sobie radzi z punktu widzenia bezpieczeństwa pracy, ale formalna i niekiedy oszałamiająca kultura biznesowa może wymagać zmiany pewnych nawyków i przyzwyczajeń od osób docierających tam z innych krajów. Japonia zajęła pierwsze miejsce pod względem bezpieczeństwa, a dzięki szkołom wysokiej jakości jest to doskonały wybór dla rodzin z dziećmi.

Wietnam

Wietnam dzięki rozwijającej się prężnie gospodarce ma do zaproponowania wiele możliwości zatrudnienia dla emigrantów, zwłaszcza w turystyce i budownictwie. Szok kulturowy jest powszechny wśród nowo przybyłych, ale z otwartym umysłem i chęcią wypróbowania wszystkiego co nowe – możesz zmienić tam swoje życie na lepsze i zamienić pracę w niezapomnianą przygodę!

Rosja

Rosja ma bardzo zróżnicowaną społeczność, ale prowadzenie interesów tutaj może być bardzo trudne ze względu na całą biurokrację. Chociaż koszty utrzymania nie należą do najtańszych – Polacy nie mają problemu z tym by zintegrować się z lokalną społecznością.

Hiszpania

Hiszpania – mimo iż jej gospodarka wciąż boryka się z kryzysem finansowym sprzed kilku lat, tubylcy nadrabiają to poprzez zrelaksowany styl życia i relatywnie niskie koszty utrzymania. Wielu emigrantów prowadzi własne firmy, ponieważ trudno o miejsca pracy.

Holandia

Holandia ma silną gospodarkę, będąc tam – będziesz musiał ciężko pracować, ale kraj ten w badaniach uzyskał bardzo dobre wyniki w zakresie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. To także jedno z najzdrowszych miejsc na świecie. Większość Holendrów jest dumna z tego, że jest liberalna, tolerancyjna i serdeczna dla emigrantów, a Ty tym samym będąc tutaj będziesz cieszyć się tutaj bardzo wysoką jakością życia.

Tajwan

Wielu emigrantów pracujących na Tajwanie, to… nauczyciele języka angielskiego. Kraj ten zdobył wiele dobrych opinii za bezpieczeństwo pracy, ale także za przedsiębiorczość, dzięki czemu jest dobrym miejscem na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Szok kulturowy i bariery językowe to jedne z największych wyzwań do przezwyciężenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com