Sprzątaczka na etat czy usługi firmy zewnętrznej?

Coraz więcej firm zatrudnia zewnętrzne firmy sprzątające, które fachowo zajmują się uprzątnięciem stanowisk pracy, jednakże czy jest to opłacalne? Czy lepiej jest zatrudnić sprzątaczkę na etat?

Sfera ekonomiczna

Dzięki firmie outsourcingowej, przedsiębiorstwo może wiele zaoszczędzić. Przykładowo, jeżeli chodzi o pensję, to musimy płacić wynagrodzenie własnej sprzątaczce co miesiąc, dokładając do tego składki ubezpieczenia oraz ZUS. Wiąże się to z kosztami obsługi kadrowej, konieczność nadzorowania i premie, itp. Dlatego likwidacja etatu sprzątaczki niesie za sobą tą korzyść, że pracodawca jedynie podpisze fakturę przelewową, która będzie podstawą do tego, aby księgowa przesłała pieniądze do zewnętrznej firmy sprzątającej.

Pożytek dla pracobiorców

Wynajęcie firmy zewnętrznej niesie za sobą również korzyści dla pracowników, ponieważ nie kręcą się oni między biurkami/stanowiskami, które trzeba uprzątnąć w 8 godzin. Można dogadać się z firmą outsourcingową, tak, żeby zaczęli swoje prace zaraz po godzinach pracy biura lub w weekendy. Komfort pracy jest nieziemsko lepszy, ponieważ nikt nie rozprasza naszych pracowników a niedokładność sprzątaczki doprowadza niekiedy do tego, że pracownik musi sam ogarnąć swoje stanowisko.

Czy niska cena wiąże się z wysoką jakością?

Oczywiście, niewysokie koszty zatrudnienia zewnętrznej firmy przyniosą same korzyści dla przedsiębiorstwa, ponieważ jakość ich sprzątania jest fachowa a zaangażowanie pracowników w świadczeniu usług jest przednia.

W przypadku choroby lub urlopów, nie ma najmniejszych problemów – przychodzi inna osoba. W przypadku sprzątaczki zatrudnionej na etat, trzeba szukać zastępstwa albo poprosić pracowników, aby na okres nieobecności sprzątaczki sami ogarniali przestrzeń wokół siebie. Zewnętrzne firmy sprzątające są bezkonkurencyjne w swoich działaniach, jak również w sferze finansowej.

Profesjonalizm

Zewnętrzna firma sprzątająca zajmuje się przede wszystkim sprzątaniem, np. biur, osiedli, galerii handlowych, itd. Profesjonalny sprzęt i detergenty sprawiają, że nie ma dla nich powierzchni nie do wyczyszczenia, czym oczywiście nie może się pochwalić zwykła sprzątaczka. Opiera się ona głównie na odkurzaczu domowym, zmiotce i najtańszych środkach czystości kupionych przez pracodawcę. Brak wiedzy sprzątaczki w zakresie odpowiedniego doboru środku, niesie za sobą konsekwencje, np. wykorzystanie złego preparatu do czyszczenia monitora spowoduje doszczętne zniszczenie matrycy, co niesie za sobą straty, ponieważ firma będzie musiała zakupić nowy sprzęt.

Najlepsza firma sprzątająca w Łodzi – Clean Service S. C.

Firma rodzinna zajmująca się praniem tapicerek, dywanów, wykładzin, kanap, foteli i krzeseł już od 1994 r. Również efektywnie sprawdza się przy czyszczeniu tapicerki samochodowej, tej materiałowej, jak również skórzanej. Zajmują się także kompleksowym sprzątaniem mieszkań, magazynów i biur, również po remontach i budowach. W zimę odśnieżają dachy, w ciepłe dni – myją okna. Doczyszczanie nawierzchni podłogowych, m. in. PCV i gres nie jest dla nich trudem. Czy trzeba dowozić fotele, dywany, wykładziny, itp. do siedziby firmy? Nie. Firma dojeżdża do Klienta. Na specjalne życzenie Klienta może także wykonać niewielkie prace remontowo – budowlane. Panowie Piotr i Mirek sami wykonują swoje zlecenia, także sami odpowiadają za jakość świadczonych usług. W razie ewentualnych niechcianych zdarzeń lub błędów, firma oferuje gwarancje i ubezpieczenie Klientowi.

Więcej informacji o usługach firmy Clean Service S.C. na stronie http://www.clean-service.net.pl/oferta-clean-service/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com