Sposób na: siwe włosy dla kobiet sukcesu

Istnieje niesamowita liczba kobiet, które uważają, że wyglądają młodziej z ciemnymi włosami. Jeszcze nie wiemy, dlaczego tak jest. W rzeczywistości, siwienie włosów może być zbyt dotkliwe dla wielu z nas, nawet gdy przekroczy się określony wiek.

Te same kobiety wierzą, że siwe włosy sprawiają, że wyglądają na starsze. Dotyczy to niektórych kobiet, ponieważ nie uwzględniają dwóch najważniejszych czynników w radzeniu sobie z problemem siwych włosów.

Są tylko dwie kwestie – tak, tylko dwie. Takie włosy są wspaniałe, a tuszowanie ich na siłę – nie. Proste, naprawdę.

Oczywiście białe włosy nie są białe – są jasne. Różnica między białymi a siwymi włosami jest spowodowana przez eumelaniny pigmentów (ciemne) i feomelaninę (światło). Częściej we włosach znajdziesz zarówno eumelaninę, jak i feomelaninę. Jednak w przypadku siwych włosów jest to mało prawdopodobne, ponieważ eumelanina jest częstsza.

Zakres kolorów wytwarzanych przez melaninę ogranicza się do odcieni:

  • żółtego
  • brązowego
  • czerwonego
  • czarnego

Siwe włosy zawierają tylko kilka granulek melaniny rozprowadzonych po włosach. To dlatego mają taką a nie inną barwę, a coraz więcej sfrustrowanych tym faktem pań sięga po artykuły takie jak https://gr-7.eu/aktualnosci/7,jak-zamaskowac-i-zatuszowac-siwe-wlosy.

Białe włosy nie zawierają żadnej melaniny: ich biel jest efektem optycznym, ze względu na sposób, w jaki odbijają światło.

Zmiana makijażu – gdy siwe włosy na głowie

Srebrne lub siwe włosy to doskonałe tło dla pełnego makijażu. Ponieważ szare włosy mogą sprawić, że będziesz wyglądać na bladą, używanie cieplejszych odcieni w makijażu sprawi, że będziesz wyglądać wspaniale!

To idealny czas na dobrą zabawę w kwestii zakupu kosmetyków. Pamiętaj też, że w tym przypadku mniej nie zawsze znaczy więcej. Możesz pozwolić sobie na nieco cięższy makijaż, gdy masz siwe włosy, ale proszę, nie zapomnij użyć różu bez rozświetlacza – chcesz wyglądać ładnie, ale nie jak choinka.

W internecie możesz naprawdę sporo przeczytać o poradach do makijażu który wspaniale łączy się z siwymi włosami. Możesz także sporo się dowiedzieć na temat kolorowania szarych brwi, co nie jest tak proste, jak się wydaje….

Stalowa szarość

To kolory zawsze zasługuje na specjalną wzmiankę, stalowoszara przypomina często wspaniałe dworskie fryzury! Uwielbiany lub znienawidzony, pozwala pokryć wszystkie włosy, które przeważnie nie są pigmentowane, zwykle daje jednolity kolor i to jest wspaniałe. Możesz pójść w tą stronę, jeśli nie chcesz farbować całej głowy, ale z drugiej strony – nie uśmiecha Ci się chodzić z siwizną.

Ponieważ siwizna jest technicznie włosami, które nie mają pigmentacji, naturalny wygląd wymaga odmiany w odcieniach – tak jak w przypadku każdego koloru włosów. Można to osiągnąć za pomocą przezroczystych barwników, które pozostawiają prawdziwe zmiany koloru włosów widoczne pod dodanymi odcieniami.

Jeśli rzeczywiście chcesz mieć stalowoszare włosy, możesz to osiągnąć za pomocą – małych, przypadkowych pasm włosów – oraz barwnika, który zapewni Ci stalową szarość. Najlepiej jest skonsultować się z profesjonalnym kolorystą, który może polecić odpowiednie zastosowanie koloru.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com