Jak wysłać pieniądze za granicę?

Urlop, kontakty biznesowe, zakupy za granicą a może prezent dla dzieci studiujących na międzynarodowych uczelniach. Okazji, by sięgnąć po opcję przelewów walutowych, jest naprawdę dużo. Im bardziej rozwija się bankowość, tym częściej oczekujemy, że takie usługi będą szybkie oraz oczywiście tanie. Zresztą do wyboru jest tak wiele różnych opcji, że okazuje się, że każdy znajdzie idealną dla siebie i przelew w euro będzie szybki i bezpieczny niezależnie od tego, czy wykonujemy go jako osobo prywatna czy jako firma.

Tanie przelewy walutowe w euro

Warto pamiętać, że by wykonać przelew w euro, wcale nie musimy mieć konta walutowego. Ono oczywiście sprawdza się, ale tylko w momentach, gdy operacji wykonujemy bardzo dużo i korzystamy różnych walut. Obecnie wystarczy zwykły rachunek ROR. Żeby wykonać przelew, musimy znać dodatkowe numery właściwe dla danego odbiorcy oraz przygotować się na różnego rodzaju dodatkowe koszty związane chociażby z przewalutowaniem. Żeby ich uniknąć, warto korzystać z przelewu walutowego w euro SEPA. Taką opcję znajdziemy w większości banków Unii Europejskiej oraz innych krajów, które należą do porozumienia Jednolitego Obszaru Płatności w Euro. To sposób na to, by szybko i tanio zrealizować przelew. Pieniądze znajdą się na koncie odbiorcy zazwyczaj następnego dnia roboczego, a cała usługa nie będzie obarczona szeregiem opłat dodatkowych.

Opcje pozabankowe

Przelewy SEPA to jedna z chętniej wybieranych opcji, by zrobić przelew euro. Jeśli nie wybierzemy jej, narażamy się na dodatkowe koszty – także te ukryte. One mogą obciążyć nadawcę, odbiorcę, a także obie strony. Poza prowizjami banków trzeba się liczyć także z opłatami za usługi instytucji pośredniczących. Bardzo ciekawą alternatywą stają się oferty pośredniczących w transferach oraz kantorów walutowych takich jak na przykład eurotransfer24.com. Szybko i bezpiecznie zrealizują przelewy walutowe w euro i co najważniejsze od początku znamy całkowite koszty całej operacji. A są one bardzo atrakcyjne i nie znajdziemy w nich dodatkowych opłat, przewalutowania, banków pośredniczących czy też prowizji. Cała procedura nie wymaga od nas wyjścia z domu, a pieniądze są pobierane z konta osobistego lub karty płatniczej.

Banki i instytucje pośredniczące kuszą nas możliwością wysyłania pieniędzy za granicę. Przelewy euro bywają jednak obarczone dość dużymi opłatami dodatkowymi i warto bardzo dokładnie przestudiować wszystkie regulaminy i zapisy, by po prostu nie przepłacić. Co istotne większość opcji dostępna jest online, a to oszczędza nasz czas i oczywiście pieniądze oraz zapewnia bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com