Sposób na restaurację: wykorzystaj moc działań społecznościowych!

Prowadzenie restauracji może być surrealistyczne, a rosnąca konkurencja może sprawić, że stanie się to tak trudnym zadaniem, że jedyne czego będziesz chciał to po prostu przekazać ten obowiązek komuś innemu. Rzecz w tym, że ta restauracja – ta miłość, ta twoja pasja powinna się sprzedawać. Oto kilka kompleksowych pomysłów związanych z rozwojem – plan działania, który pozwoli CI skutecznie założyć i rozwijać działalność.

Można to zrobić na kilka sposobów, aby Twój produkt zasadniczo się sprzedawał. Nie chodzi o ciągłe wdrażanie technik marketingowych, ale o budowanie typu produktu lub firmy, która niesie ze sobą mądrość marketingową. Chcesz zbudować w sobie mocne strony, korzyści i rynek.

Stwórz niezapomnianą kampanię społeczną

Dzięki temu pomysłowi Zakopane restauracje mogą skorzystać z mocy mediów społecznościowych – przenosząc swoją obecność w sieciach społecznościowych na wyższy poziom.

Jednak to, o czym rozmawiamy, nie jest podejściem na 100% sprawdzonym, ale dzięki niemu popularność restauracji może wykładniczo się rozwijać, dzięki liście znajomych użytkownika A, docierając tym kanałem do użytkownika B, C , D i Z.

Przykład tego społecznościowego wzrostu najlepiej jest pokazać za pośrednictwem portalu na Facebooku, gdzie użytkownicy są stale monitowani i zachęcani do udostępniania swoich wyników dla różnych innych – jeśli zaoferujesz im na przykład ciekawy konkurs z zaproszeniem na kolację to możesz mieć pewność, że zdjęcie z tego wydarzenia zostanie:

  • udostępniane ze względu na próżność (spójrz na to co dostałem!)

  • komentowane ze względu na ciekawość innych (co to jest?)

Zastanów się, w jaki sposób możesz to zastosować – stwórz taką akcję dla swojej restauracji – i gotowe. Nie musi być to trudne – chodzi o kreatywność. Stań się kreatywny, a Twoja restauracja na tym mocno zyska.

Jak możesz to zastosować? Pomyśl o realizacji tej koncepcji na swój własny sposób. Na przykład. robiąc (o ile to możliwe, jak to możliwe) klienci zapraszają dwóch przyjaciół, aby otrzymać deser za darmo. To bardzo, bardzo niejasny przykład, ale być może znajdzie zastosowanie właśnie w Twojej restauracji? Najważniejsze jest to, że jako właściciele restauracji próbujemy burzy mózgów niektórych trudnych momentach, żeby restauracja skorzystała z kreatywności i mocy mediów społecznościowych, by wyjść na prostą.

Uczyń to działanie marketingowe tak wyspecjalizowanym i tak wyjątkowym i fascynującym zadaniem jak tylko możesz. Masz wyobraźnię, użyj jej. To bardzo potężne i niedostatecznie wykorzystywane narzędzie – dla twojej restauracji i jej potencjału.

Postaw na lokalne społeczeństwo!

Restauracja to marketing lokalny, dlatego powinieneś całkowicie wprowadzić się na rynek i współpracować z lokalnymi dziennikarzami i publikacjami, aby wspominali o Tobie – i nie, nie musi to być element fabularny. Bądź interesujący, Zrób coś, co zainteresuje ludzi. Na przykład. Jeśli zarządzasz włoską restauracją, bądź partnerem wydarzenia lokalnego związanego z kulturą słonecznej Italii. To naprawdę działa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com