Samochodowa geometria – Poznań oferuje świetne rozwiązanie

geometria, Poznań

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że podczas jazdy wprost kierownica jest źle ustawiona? A może zdarza się, że samochód zjeżdża na bok? Jeśli na któreś z pytań odpowiedź brzmi „tak”, mogą to być klasyczne oznaki problemów z geometrią układu kierowniczego. Zwykle występują one wraz ze starzeniem się i zużyciem komponentów. Mogą być również spowodowane uderzeniem w wyboje, przejechaniem przez krawężniki, a na pewno po kolizji z innym pojazdem.

Na czym polega kontrola geometrii?

Geometria układu kierowniczego, znana również jako kontrola zbieżności kół, to procedura wymagana do sprawdzenia i, jeśli to konieczne, dostosowania ustawień, gdy odbiegają one od specyfikacji producenta. Należy jednak pamiętać, że nawet po kontroli geometrii układu kierowniczego, wyniki ciągle mogą nie być prawidłowe. Nie wszystkie parametry geometrii można regulować. Jeśli zauważone zostaną zauważalne odchylenia od wstępnie zdefiniowanych ustawień, których nie można skorygować, jedyną dostępną procedurą naprawczą może okazać się wymiana elementów zawieszenia lub sterowania.

Jeśli problemem okazuje się geometria, Poznań i jego mieszkańcy mogą znaleźć rozwiązanie w firmie QBA Service. Świetnie przygotowany personel wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia szybko i sprawnie zajmie się kontrolą i ewentualnymi regulacjami, dzięki którym Twój samochód znów będzie reagował właściwie na każdy Twój ruch na kierownicy.

Regulacja kąta pochylenia

Kąt pochylenia to kierunek, w którym przednie koło jest pochylone w stosunku do pionowej linii środkowej koła i w zależności od pochylenia kąt pochylenia jest dodatni lub ujemny. Mówiąc bardziej praktycznie – jeśli obserwujesz samochód z przodu, to:

  • gdy górna część koła jest pochylona w kierunku silnika, uważa się to za pochylenie ujemne
  • gdy górna część koła jest pochylona na zewnątrz, oznacza to pochylenie dodatnie.

Jeśli nie wiesz, dlaczego to istotne i po co w ogóle potrzebna jest właściwa geometria, Poznań i jego nie zawsze wyremontowane i płaskie ulice szybko pokażą Ci, że jazda bez regulacji jest bardzo niewygodna i niebezpieczna.

 

Pamiętaj, że rozregulowana geometria sprawia duże zagrożenie w ruchu i może być przyczyną odmowy wydania dopuszczenia samochodu do ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com