Przewóz towarów drogą morską a bezpieczeństwo

Transport morski to najbardziej opłacany sposób przewozu ładunków wielkogabarytowych, między innymi kontenerów. Wymaga on jednak zastosowania odpowiednich zabezpieczeń, na przykład przed kradzieżą towarów. Jak skutecznie zabezpieczyć ładunki w trakcie transportu drogą morską? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Transport morski do tańsza alternatywa dla transportu drogą powietrzną. W trakcie dystrybucji towarów statkami, towary są jednak narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Mogą one być spowodowane działaniem wilgoci, niezachowaniem wystarczającej ostrożności podczas rozładunku, czy celowym działaniem nieupoważnionych osób, jak kradzież. Aby im zapobiec, stosuje się rozwiązania w postaci plomb kontenerowych.

Plomby kontenerowe jako skuteczne zabezpieczenie podczas transportu morskiego

Jednostka transportowa w postaci kontenera, wymaga skutecznego zaplombowania w trakcie całego procesu przewozowego. Służą do tego specjalne plomby kontenerowe. Stanowią one zabezpieczenie przed dostępem dla niepożądanych osób i kradzieżą, ale również działaniem ekstremalnych czynników atmosferycznych, jakie obecne są w trakcie transportu drogą morską, na przykład wilgoć, czy znaczne zmiany temperatur. Przy ich wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na certyfikaty potwierdzające obowiązujące normy bezpieczeństwa, jak Certyfikat Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.

Jakie są rodzaje plomb kontenerowych?

W ofertach sklepów oraz producentów (np. https://plomby.biz/) zajmujących się wytwarzaniem plomb kontenerowych można znaleźć szeroki wybór tego rodzaju zabezpieczeń. Plombami, które są dedykowane konkretnie do kontenerów morskich, są plomby butelkowe, odznaczające się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz ponadprzeciętą wytrzymałością zamknięcia do 1000 kg, a także odpornością na rozciąganie, nawet aż do 4500 kg. Do jej produkcji wykorzystuje się solidny plastik oraz stal.

Inny rodzaj plomb kontenerowych to plomby linkowe. Są one mniej wytrzymałe niż opisane powyżej plomby butelkowe, ale posiadają regulowaną długość, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb. Składają się one z metalowej linki oraz plastikowego bębenka.

Jakie są inne rodzaje plomb transportowych?

Poza plombami kontenerowymi, na rynku dostępne są również inne rodzaje tego typu zabezpieczeń transportowych. Różnią się one materiałem, z jakiego zostały wykonane oraz poziomem zapewnionej ochrony. Są to plomby plastikowe, których głównym zadaniem jest oznaczenie towarów, w celach identyfikacyjnych, oraz plomby elektroniczne. Ich zaletą jest możliwość wielokrotnego użytku oraz nowoczesna funkcja monitorowania przebiegu pokonywanej trasy, postojów, a także każdorazowego otwarcia i zamknięcia zabezpieczanej przestrzeni ładunkowej.

Bezpieczeństwo w trakcie przewozu ładunków drogą morką jest jednym z najistotniejszych aspektów całego procesu dystrybucji. Przykładem narzędzi, jakie stosuje się w tym celu, są plomby kontenerowe. Dzięki nim firma transportowa, a także zleceniodawca i odbiorca, nie muszą się martwić o problematyczne uszkodzenia wywołane działaniem czynników atmosferycznych, czy włamaniem do wnętrza kontenera.

Polecamy:
Co to jest technologia RFID?
Strategia marketingowa sklepu internetowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com