Jak dobrać krzesło do pracy w biurze przy komputerze?

Czy zdecydowałeś się na zakup krzesła do komputera w sklepie internetowym? Ale jak dokonać właściwego wyboru? Należy wybrać odpowiednie krzesło ergonomiczne do komputera dla swojego wzrostu, wagi i czasu pracy. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na wymiary, materiały tapicerskie, mechanizmy siedzisk i podobne cechy. Tak więc, jak wybrać krzesło do komputera niezależnie od tego, czy planujesz kupić krzesło do komputera do domu, czy do biura, jest to w zasadzie ten sam produkt.

Jakie powinno być siedzisko krzesła do komputera?

Krzesło ergonomiczne do komputera powinno mieć średnio twarde siedzisko, aby ciężar ciała nie wywierał nacisku na kręgosłup. Fotel z miękkim siedziskiem powoduje pochylanie się i różne schorzenia narządów miednicy. W sztywnym fotelu jesteśmy zmuszeni do regularnej zmiany postawy, co poprawia krążenie krwi w obszarze miednicy. Jednak spędzanie długiego dnia pracy na twardym siedzeniu nadal stanowi problem. W przypadku hemoroidów spowodowanych siedzącym trybem życia zaleca się siedzenie na twardym siedzeniu.

Wysokość siedziska powinna być dostosowana do wysokości dolnej części nogi

Krzesło ergonomiczne do komputera powinno być wyposażone w mechanizm podnoszący, który umożliwia regulację wysokości siedziska. Wysokość krzesła powinna być taka, aby stopy spoczywały na podłodze. Kolana powinny znajdować się na poziomie bioder lub poniżej (kąt zgięcia pod kolanami 90⁰ -130⁰).

Wymiary siedziska – zaleca się, aby głębokość siedziska wynosiła ok. 2/3 długości bioder. Dużą wagę przywiązuje się do stabilności miednicy, dlatego zaleca się siadanie na siedzeniu nie głębiej niż na 2/3 długości bioder, ponieważ zapewnia to podparcie dla kości kulszowych (kości w miednicy), a tym samym gwarantuje stabilność miednicy i zmniejsza obciążenie kręgosłupa, zachowując jego naturalne wygięcie. Jeśli preferujesz głębokie siedzenie w fotelu, upewnij się, że głębokość fotela jest dostosowana do długości Twoich ud. Anatomicznie ukształtowane siedzisko z zakrzywioną krawędzią przednią zapobiega zatorom w żyłach nóg.

Jak łatwe powinny być podłokietniki krzesła komputerowego?

Wiele zależy od tego, jak wolisz pracować. Jeżeli stanowisko pracy jest ustawione w taki sposób, że podłokietniki znajdują się na wysokości biurka, łokieć spoczywa na podłokietniku, a przedramiona na biurku. Aby obliczyć wymaganą wysokość podłokietnika, należy usiąść w pozycji wyprostowanej i zgiąć łokcie pod kątem prostym. Odległość od siedziska do przedramienia stanowi optymalną wysokość podłokietnika dla danej pozycji roboczej.

Jeżeli przedramiona spoczywają na biurku podczas pracy przy komputerze, a podłokietniki są używane, gdy użytkownik odpoczywa, pochylając się do tyłu, zaleca się, aby podłokietniki były ustawione po wewnętrznej stronie pod kątem od 90° do 120°. Pozycja ta jest uważana za najwygodniejszą dla ramion i pozwala pozbyć się napięcia w okolicy barków i łokci. Odległość od siedzenia do przedramienia będzie mniejsza niż w pozycji wyprostowanej.

Jeśli podłokietniki z jakiegoś powodu Ci nie przeszkadzają, możesz wybrać fotel bez podłokietników lub rozważyć fotele z podłokietnikami, które są przymocowane tylko do siedziska. Krzesła tego typu najczęściej nie mają podłokietników, które można zdemontować.

Polecamy:
Strategia marketingowa sklepu internetowego
Co to jest paysafecard i jak działa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com