Prowadzisz swój sklep na Prestashop? Kilka porad na start

Sklepy internetowe cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników, którzy doceniają wygodę, szybkość i bezproblemową obsługę. Wiele z tych sklepów działa na darmowym i wygodnym skrypcie Prestashop, który świetnie sobie radzi zarówno z niewielkimi sklepikami, jak i z handlem na większą skalę.

Prestashop to darmowe oprogramowanie typu open source, które każdy może sobie pobrać i zainstalować. Opłaty wymaga jedynie domena oraz hosting, czyli coś, za co płacimy przy stawianiu każdej innej strony internetowej czy sklepu. Z Prestashop chętnie korzystają nie tylko firmy, którym zależy na oszczędnościach, ale nawet duże i znane marki. Nie działa tu więc zasada, że jeśli coś jest tańsze, to słabsze. Wręcz przeciwnie, pod wieloma względami Prestashop bywa lepszy od płatnych rozwiązań. Aktualizacja prestashop również jest bezproblemowa, zawsze można więc mieć nową, sprawdzoną wersję.

Dopasuj sklep do własnych potrzeb

Wybierając sklep internetowy na Prestashop, można korzystać z wielu funkcjonalności, wśród których każdy znajdzie coś dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb. Niektóre z nich są bezpłatne, za inne trzeba dodatkowo dopłacić. Warto jednak pamiętać, że im więcej modułów i dodatkowych funkcji, tym bardziej może obniży się wydajność sklepu i szybkość jego ładowania. Jeśli więc chcemy zachować w miarę sprawne funkcjonowanie i nie doświadczać odpływu użytkowników do innych sklepów, dobrze jest trzymać się podstawowych funkcji. Aktualizacja prestashop i dopasowanie go do potrzeb mogą być również wykonane na indywidualne zamówienie i pisane od podstaw. Doświadczeni deweloperzy są w stanie napisać moduły i szablony od podstaw. Będą nie tylko najbardziej dopasowane do sklepu, ale również nie będą obniżały prędkości jego ładowania.

Gdzie sprawdzi się Prestashop?

Sklepy na Prestashop to najlepsze rozwiązanie w przypadku sprzedaży takich produktów, jak towary codziennej potrzeby, ubrania, zabawki, sprzęt RTV. Wszędzie tam, gdzie produkty mają konkretne ceny, można je wybierać spośród kilku modeli i kolorów, Prestashop będzie dobrym rozwiązaniem. Nie sprawdzi się natomiast w sklepach, w których ceny produktów uzależnione są od wielu parametrów i dodatkowych czynników. Wtedy lepiej jest poszukać innego rozwiązania. Darmowe oprogramowanie typu open source jest korzystne, ale też nie jest pozbawione wad. Mogą pojawiać się luki w skrypcie, które w przypadku ataku hakerów będą idealnym celem. Dlatego też konieczna jest regularna aktualizacja oprogramowania i korzystanie z jego najnowszej, najlepiej zabezpieczonej wersji. Aktualizacja prestashop nie powinna sprawiać problemów. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie wykonać jej samodzielnie, warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy szybko i sprawnie wykonają zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com