Proste zasady bezpieczeństwa dla firm księgowych pracujących zdalnie

W biurze centralnym firmy księgowe mogą sprawować silną kontrolę nad tym, jak członkowie ich zespołu zarządzają wrażliwymi danymi klientów. Jednak kiedy zespoły przechodzą do środowiska hybrydowego lub środowiska pracy z domu, wiele z tej kontroli zostaje utracone i może pojawić się dodatkowe ryzyko.

Na szczęście firmy takie jak sprawdzone biuro rachunkowe w Warszawie wiedzą, że istnieją proste zasady, ustawienia i narzędzia, które potrafią znacznie zmniejszyć ryzyko. W tym artykule udostępniamy kilka naszych najlepszych bezpłatnych i niedrogich wskazówek, jak to zrobić.

Jakie jest ryzyko związane z pracą w domu?

Chociaż wiele zespołów księgowych odkrywa, że ​​praca w domu może być łatwiejsza niż początkowo sądzili, wiąże się to z dodatkowym ryzykiem. Problemy powstają, ponieważ:

  • Domowe środowiska IT są zwykle dużo mniej bezpieczne niż biznesowe środowiska IT.
  • Urządzenia domowe mają zwykle wielu użytkowników, którzy mogą pobierać niebezpieczne programy ukryte w rozszerzeniach przeglądarki, filmach, oprogramowaniu itp.
  • Praktyki komputerowe w domu są zwykle mniej surowe. Na przykład wiele osób zapisuje hasła w przeglądarkach.

Każdy z tych czynników powoduje „mieszanie się” danych między zastosowaniami domowymi i biznesowymi. Wiąże się to z ryzykiem dla firmy i danych klientów. Na szczęście tym zagrożeniom można bardzo łatwo i tanio zaradzić. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić.

Jeśli to możliwe, poproś personel, aby używał w domu dedykowanego komputera służbowego

Komputery domowe są zwykle źródłem większej liczby zagrożeń cybernetycznych. Są stosunkowo nieszkodliwe, jeśli wszystko, co robisz, to oglądanie Netflix i granie w gry. Jednak mogą stać się poważnym zagrożeniem, jeśli dane biznesowe zostaną ujawnione. Tam, gdzie jest to praktyczne, najlepszym rozwiązaniem jest dedykowana maszyna biznesowa dla każdego członka zespołu. Jeśli jednak nie jest to od razu praktyczne i niektórzy członkowie zespołu muszą używać własnych urządzeń… Niech każdy członek zespołu przeprowadzi skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania na swoim komputerze domowym.

Upewnij się, że Twój zespół jest świadomy najlepszych praktyk dotyczących ryzyka

Na początek warto udostępnić ten artykuł wewnętrznie. Dodatkowym ryzykiem, o którym zespoły powinny być teraz świadome, jest rozpowszechnienie oszustw phishingowych COVID-19. Cyberprzestępcy wykorzystują sytuację COVID-19 do wysyłania e-maili i wiadomości, które nakłaniają ludzi do klikania oficjalnie wyglądających linków w celu kradzieży ich danych. W tej chwili widać ich naprawdę wiele, więc wymagana jest dodatkowa czujność.

Pobierz oddzielną przeglądarkę do użytku w pracy

Jeśli członkowie zespołu muszą korzystać z komputera domowego, pobierz oddzielną przeglądarkę do użytku służbowego. Na przykład, jeśli zwykle używasz przeglądarki Chrome w domu, pobierz Firefox do pracy. Same przeglądarki są zazwyczaj dość bezpieczne. To wtyczki i rozszerzenia przeglądarki mogą wprowadzać zagrożenia. Wtyczki i rozszerzenia przeglądarek renomowanych organizacji (np. Google) są bezpieczne, ale należy uważać na inne rozszerzenia, które mogą zresetować lub kontrolować ustawienia przeglądarki w tle, aby wykraść dane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com