Jak wyglądają nasze obecne preferencje zakupowe?

W obecnych czasach, w okresie restrykcji i lockdownów niektóre branże zyskały, a niektóre znacząco straciły. Na pewno branżą, która stanowczo zyskała jest handel w Internecie. Co miało na to wpływ? Obawa przed bezpośrednim kontaktem z ludźmi, pozamykane sklepy, czy też galerie handlowe. Dlatego też nasza naturalna potrzeba robienia zakupów znalazła swoje miejsce w świecie internetowym.

Sklepy stacjonarne a internetowe

Obostrzenia, które dotknęły handel były prawdziwym testem na nasze preferencje zakupowe i przyzwyczajenia. Zapewne również na przestrzeni kilkudziesięciu lat model robienia zakupów przejdzie mocna transformację. Będzie to również dotyczyło supermarketów, takich jak Dino. Gazetka, która jest jedną z głównych form promocji bieżących ofert i okazji, jest również dostępna w Internecie, do którego obecnie w dużej mierze przeniósł się handel detaliczny. Jednak trudno nie pochylić się nad widocznymi korzyściami zakupów na miejscu, bo są to czynności znane i lubiane przez nas od zawsze. Przede wszystkim główna zaleta polega na tym, że możemy sami obejrzeć dany produkt, przymierzyć odzież, przekonać się, czy rozmiary są zgodne z rzeczywistością, zobaczyć, czy akcesoria wyglądają tak samo jak na zdjęciach. Krótko mówiąc, łatwiej i pewniej kupuje się, wiedząc z czym konkretnie mamy do czynienia. Wtedy również nie musimy odsyłać zakupów, co stanowi dodatkowy duży plus.

Zalety chodzenia na zakupy

Kupując stacjonarnie znacznie łatwiej, bezpieczniej i przyjemniej podejmuje się nam decyzję o zakupie. Wystarczy bowiem sięgnąć po gazetkę Dino, wybrać co nam akurat wpadło w oko i udać się na poszukiwanie interesującego nas artykułu na miejscu. Taki produkt widnieje przed naszymi oczami, możemy go dotknąć, sprawdzić, z czego jest wykonany, a poza tym, gdy czegoś nie wiemy, możemy dopytać sprzedawcę o charakterystykę danego artykułu i uzyskać szybko satysfakcjonujące nas wyjaśnienie. Trudno na tym polu rywalizować zakupom internetowym z zakupami tradycyjnymi. Sami konsumenci są identycznego zdania, ponieważ dla wielu z nas sam proces zakupowy to czysta przyjemność, wiąże się bowiem z wyjściem z domu, obcowaniem z ludźmi, a przecież wiadomo, jak ważny jest codzienny, naturalny kontakt z drugim człowiekiem.

Co kupujemy w sklepach tradycyjnych?

Z najnowszych danych wynika dość jasno, że największą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju akcesoria oraz oczywiście odzież. Potem listę uzupełniają takie pozycje jak płyty CD oraz DVD, telefony, sprzęt elektroniczny i komputerowy, kosmetyki, obuwie oraz bilety do kina i teatru. Wielu specjalistów jest zdania, że obecne pandemiczne czasy to idealna okazja dla wielu, aby zająć się domowymi rewolucjami takimi jak remonty, a związane jest to z większą niż dotychczas ilością wolnego czasu i pracą z domu. W związku z remontami częściej niż wcześniej kupujemy również meble domowe, czy też ogrodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com