Bałagan na biurku a wydajność pracy

W rzeczywistości raczej zdecydowana większość z nas każdego dnia chodzi do pracy. Oczywiście nikt nie mówi o tym, że musimy koniecznie pracować na etacie, gdyż możemy równie dobrze prowadzić swoją własną działalność – jest to zależne tylko i wyłącznie od nas samych. Nie mniej jednak jest wiele zawodów, w których pracujemy za biurkiem. Dokładnie tak samo jest wtedy, gdy spędzamy czas w biurze własnej firmy i np. uzupełniamy papiery. Przynajmniej w pewnym stopniu pracą za biurkiem można nazwać również pracę zdalną w domu, bo jakby nie patrzeć wtedy zazwyczaj korzystamy z komputera czy laptopa ustawionego na biurku. Wiadomo, że nie zawsze mamy wystarczająco dużo czasu, aby przestrzeń na biurku całkowicie uporządkować i czasami zdarza się tak, że najzwyczajniej w świecie pracujemy w bałaganie. Zastanówmy się teraz czy taki bałagan jest w stanie w jakimkolwiek stopniu wpłynąć na wydajność naszej pracy.

Bałagan, a wydajność pracy

Wszystko tak naprawdę zależy od danej osoby od tego jak dużą uwagę przywiązujemy do tego co się dzieje wokół nas. Zapewne wiemy o tym, że ludzie są różni i jedni w trakcie pracy skupiają się na wszystkim, a inni tylko i wyłącznie na tym co robią w danej chwili. W przypadku, gdy jesteśmy z tej pierwszej grupy ludzi to bez wątpienia bałagan jest w stanie w znacznym stopniu wpłynąć na to ile zrobimy. W takiej sytuacji najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem pracy wszystko dokładnie na biurku posprzątać, aby móc skupić się tylko i wyłącznie na samej pracy. Co prawda na pewno zajmie nam to sporo czasu, jednak z drugiej strony wtedy będziemy mogli więcej zrobić i, jeśli pracujemy na zlecenie np. jako freelancer zarobimy w ciągu jednego dnia zdecydowanie więcej co bez wątpienia jest sporym plusem. Jeżeli nie mamy kompletnie pojęcia w jaki sposób najlepiej zachować porządek na biurku to wydaje się, że najlepiej będzie zawsze wieczorem posprzątać, aby rano było na nim całkowicie czysto. Jest to na pewno lepsze rozwiązanie niż sprzątanie rano, ponieważ wtedy musielibyśmy wcześniej wstawać. Takie sprzątanie na pewno nie zajmie nam zbyt wiele czasu, a może sprawić, że najzwyczajniej w świecie będziemy w stanie o wiele więcej zrobić.

Jak poradzić sobie z brakiem organizacji?

Czasami bywa tak, że mamy ogromny problem z tym, aby w ogóle zorganizować się w naszym miejscu pracy. Jak się okazuje można sobie z tym jak najbardziej poradzić. W jaki sposób? Wydaje się, że najlepszym z nich będzie pewnego rodzaju instrukcja obsługi, na której będzie napisane co mamy po kolei robić, aby nie doszło do bałaganu na biurku lub jak najlepiej sprzątać. Ogólnie rzecz biorąc zawsze, gdy weźmiemy do ręki jakąś rzecz to powinniśmy odkładać ją na miejsce kiedy skończymy jej używać – wtedy możemy mieć pewność, że bałaganu na biurku nie będzie,a my tym samym nie będziemy musieli sprzątać przez co z kolei zostanie nam zdecydowanie więcej czasu na wykonywanie innych czynności w ciągu każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com