Profesjonalne stoisko targowe – silny oręż w walce o klienta

Targi są niewątpliwie jednym z najlepszych sposobów, by zaistnieć w branży i jedną z najskuteczniejszych metod umocnienia pozycji rynkowej. Niezwykła wręcz liczba potencjalnych klientów, którzy codziennie okażą zainteresowanie naszą ofertą, może przyprawić o zawrót głowy. Takiej okazji lepiej nie zmarnować. W czym z pewnością pomoże najlepsze narzędzie – skrojone na miarę, fachowo wykonane i oryginalne stoisko targowe.  

Firmowe stoiska na targi – inwestycja o dużym potencjale

Udział w targach to wydarzenie wielowymiarowe, które może wymagać niemałych nakładów finansowych. Potrzeba zarezerwować miejsce na hali, wykonać projekt zabudowy, zlecić produkcję bądź wynająć gotowe stoisko, zmontować je, wyposażyć i obsłużyć. Czeka nas niemało pracy i co najmniej dwie świetne wiadomości. Po pierwsze, całość prac związanych z wystawą można zlecić wyspecjalizowanej w temacie firmie. Po drugie – zainwestowane środki powinny zwrócić się z nawiązką. Udział w targach to bowiem niezwykła szansa rozwoju firmy i możliwość pozyskania nowych klientów, łatwość zawarcia umów i zacieśnienia relacji partnerskich. A także prosta droga do uzyskania nieco rozgłosu, zdobycia sporej ilości wiedzy i przyjrzenia się z bliska konkurencji.

Dobrze zaprojektowane stoisko targowe czyni cuda

Każdy dobry projekt stoiska targowego powinien rozpoczynać się od dokładnego rozeznania celów, ideologii, możliwości i oferty firmy. A nawet historii, logotypu i kolorystyki właściwej przedsiębiorstwu. Tak, by efekt spójny był przede wszystkim z identyfikacją wizualną marki, a stoisko targowe wyraźnie i jednoznacznie reprezentowało określony podmiot. Nie ma mowy o nijakim, bezbarwnym i nierzucającym się w oczy wystawowym boksie. By zaistnieć w targowej przestrzeni, potrzeba zdecydowanie wyróżnić się z gąszczu podobnych ofert. Istotne będzie uwzględnienie wielkości, formy i położenia boksu na hali, w miarę możliwości określenie najbliższego sąsiedztwa. Tak, by nie okazało się, że tuż obok wyrasta nam przysłaniająca widoczność ścianka lub tło naszej misternie skomponowanej aranżacji stanowi niepasująca do oprawy, obca ornamentyka.

Funkcjonalne i estetyczne modułowe stoiska targowe       

Jednym z ciekawszych i niezwykle atrakcyjnych najnowocześniejszych rozwiązań są modułowe stoiska targowe – składane i montowane na drodze łączenia funkcjonalnych elementów. Tego typu zabudowa może być z dużą dokładnością dopasowana do najbardziej specyficznych, indywidualnych potrzeb firmy i danego projektu. Elementy dają się niemal dowolnie zestawiać i komponować tworząc niezwykłe aranżacje, które łatwo następnie doposażyć, np. poprzez wynajem lad recepcyjnych czy wynajem stolików koktajlowych, niezbędnych na czas poczęstunku. Modułowe zabudowy są wysoko cenione przez wystawców, którzy chętnie inwestują w tego typu wielofunkcyjne i możliwe do rozbudowy stoiska targowe. Frankfurt, Poznań, Berlin czy Warszawa – posiadając modułowe rozwiązania większość renomowanych przestrzeni targowych stanie przed nami otworem. Przy niewielkiej modyfikacji elementy takiej zabudowy dają się wykorzystać do każdej wystawy i eventu.   

Wypożyczalnia eventowa – tanie i wygodne rozwiązanie                   

Dla początkujących wystawców, który dopiero próbują swoich sił na rynku wystawienniczym, doskonałym rozwiązaniem jest możliwość najmu elementów stoiska bądź mebli potrzebnych do jego zagospodarowania. Do dyspozycji są rozmaite możliwości – od wypożyczenia świateł i nagłośnienia, po rozwiązania typu wynajem wysokiej klasy mebli wypoczynkowych czy choćby wypożyczalnia stołów. Poznań, Warszawa i inne duże miasta bez problemu są w stanie dostarczyć tego typu usług doposażając, a nawet dekorując niemal dowolne stoisko targowe. Warsaw Home, poznańskie targi Home Decor, krakowskie Home Design oraz wiele cyklicznych imprez targowych i eventowych z branży wyposażenia wnętrz będzie idealnymi miejscami do wykorzystania tego typu elementów na stoisku czy imprezie. Designerskie stoliki, krzesła o wyszukanej formie, fantazyjne szafki i interesujące wzorniczo akcesoria, które wykorzystane mogą zostać jedynie raz, lepiej będzie wynająć niż kupić.

Jak wybrać dobrego, rzetelnego i fachowego wykonawcę?

Firmy, które nie posiadają doświadczenia w zakresie tworzenia i budowy stoisk targowych lub zwyczajnie nie chcą ryzykować, mogą korzystać z ofert profesjonalistów, zlecając gotowe moduły i systemy wystawiennicze. Producent stoisk, kwalifikowany grafik czy organizator prestiżowych eventów będą dokładnie wiedzieć, jak pomóc firmie w promocji, zwiększeniu widoczności, a co za tym idzie – również rynkowych zasięgów. Jeśli uda się znaleźć firmę, która skupia specjalistów ze wszystkich tych kluczowych działów, oferując kompleksowe realizacje, tym lepiej. Będzie szybciej, taniej i z pewnością znacznie eefektywniej. Ponieważ organizacja wystaw targowych nie jest przedsięwzięciem tanim, warto poszukiwać wykonawców o sprawdzonej renomie, wieloletnim stażu i świetnym portfolio, jak choćby Movement.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com