Problem z wodą z kranu? Są na to sposoby!

Czy zauważyłeś kiedyś, że woda z kranu ma dziwny zapach lub zabawny smak? Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z takim zjawiskiem – obejmujące wszystko, od mętnej po skażoną wodę.

Pyt: Zauważyłem, że woda z kranu z mojej kuchni czasami wydaje się mętna lub wygląda na to, że zawiera cząsteczki. Powinienem być zaniepokojony?

Odp .: Z przyjemnością dowiesz się, że polska woda z kranu należy do najbezpieczniejszych na świecie i jest testowana ponad 1,5 miliona razy w roku. Jednak woda z kranu może czasami różnić się kolorem; zapach i smak z wielu powodów, więc oto niektóre z wydarzeń, które – choć niezwykle rzadkie – mogą się zdarzyć, co oznaczają i co możesz z tym zrobić. Jeśli martwisz się o swoją wodę, zawsze powinieneś skontaktować się z dostawcą wody.

Moja woda jest mętna

Czasami woda może wyglądać na mleczną lub mętną z powodu obecności małych pęcherzyków powietrza. Czasami możesz również usłyszeć pukanie lub walenie od strony wewnętrznej instalacji hydraulicznej. Jest to zwykle spowodowane pęknięciem rury głównej lub wadliwym łącznikiem hydraulicznym. Spróbuj nalać szklankę wody i pozostawić ją na kilka minut – zmętnienie powinno zniknąć z dołu do góry. Aby rozwiązać problem, spróbuj uruchomić kurek zimnej wody w pierwszym punkcie wejścia do nieruchomości (najbliżej wewnętrznego kranu zatrzymującego) przy powolnym, stałym przepływie. Podczas gdy kran jest uruchomiony, włącz / wyłącz wewnętrzny kurek 4-6 razy, aby pomóc uwolnić powietrze z rur.

Moja woda pachnie lub smakuje gumą, plastikiem, środkiem antyseptycznym

Niektóre materiały hydrauliczne, które mają kontakt z zaopatrzeniem w wodę w domach, biurach i fabrykach, mogą powodować nieprzyjemny smak i zapach wody. Gdy woda styka się z rurkami lub złączkami z tworzywa sztucznego lub gumy, niewielkie ilości substancji mogą się rozpuścić w wodzie. Ślady chemikaliów rutynowo stosowanych w produkcji elastycznych węży z tworzyw sztucznych, zwykle tych, które dostarczają zimną wodę do zmywarek lub pralek, mogą wchodzić w interakcje z chlorem, tworząc antyseptyczny lub podobny smak. Po odkręceniu kranu wody pitnej niewielka ilość wody leżącej w tych wężach może zostać wciągnięta z powrotem do źródła zimna. Ten problem występuje zwykle, gdy wąż jest podłączony bezpośrednio do wznoszącego się przewodu głównego.

Aby sprawdzić, czy węże te nie wywołują smaku, zamknij zawór odcinający na 24 godziny i ponownie sprawdź. Następnie albo zmień węże na zatwierdzone przez specjalistów, na przykład wąż jakości spożywczej, lub zmień zawór odcinający na wyposażony w zawór zwrotny.

Ten rodzaj wodu może być również spowodowany trwałym podłączeniem węża ogrodowego do zewnętrznego kranu. Wyjmij wąż z kranu, gdy nie jest używany, i sprawdź, czy podwójny zawór zwrotny jest zamontowany i działa prawidłowo między kranem a wężem. Wykwalifikowany hydraulik będzie w stanie udzielić porady w tej sprawie. Znajdziesz go tutaj: http://www.hydraulik-wroclaw.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com