Adwokaci od prawa karnego w Warszawie – sprawdź, co mają do zaoferowania ich oficjalne strony internetowe pod kątem usability!

Na próżno oczekiwać, aby większość z nas podejmowała decyzję o zakupie produktu lub skorzystaniu z usługi z baneru reklamowego na ulicy, bądź też papierowej gazetki, którą listonosz włożył nam do skrzynki. Obecnie, najczęściej wykorzystywanym źródłem informacji jest oczywiście Internet, natomiast i strony internetowe nie zawsze są w pełni przyjazne dla użytkowników. Decyduje o tym niskim poziom jakości użyteczności tych witryn, stąd warto zadbać o to, aby tzw. web usability było jak najlepsze.

W Internecie, zazwyczaj bardzo krytycznie podchodzimy do wszystkiego, co tylko mogłoby nas w jakikolwiek sposób zirytować, a prawda jest taka, że wśród stron internetowych, które przeglądamy na co dzień, istnieje mnóstwo elementów, które można by zaliczyć do tej grupy. Wysoka jakość użyteczności strony sprawia jednak, że bardzo szybko trafiamy na interesujące nas informacje, sprawnie poruszamy się po stronie, a żaden zbędny element nie powoduje, że mamy ochotę od razu ją opuścić. Bardzo ciekawie prezentuje się to, w wypadku witryn adwokatów z Warszawy. Dla krótkiego i ogólnego porównania, wystarczy tylko porównać ze sobą kilka takich stron internetowych.

https://adwokatgrzegorzcieslik.pl/ – adwokat – prawo karne – Warszawa

wypadek za granicą odszkodowanieCo jest oczywistym plusem pierwszej z opisywanych witryn, to dobra optymalizacja. Użytkownik po wejściu na stronę nie na wrażenia spowolnionego działania, a wszystkie elementy buforują się bardzo szybko. Internautę wita strona główna o tle, bardzo kojarzącym się z tematyką prawną. Kolory są stonowane i nie powodują, że nasze oczy proszą o natychmiastowe kliknięcie krzyżyka w prawym górnym rogu. Menu wygląda bardzo klasycznie i zostało umieszczone w standardowym miejscu, czyli w górnej części witryny. Jest ono optymalnie rozbudowane i wydaje się, że posiada niezbędne minimum odnośników, jakich mógłby oczekiwać potencjalny klient kancelarii prawnej. Poniżej odnajdziemy jeszcze zakres usług, opis kancelarii, czy też dane kontaktowe, które dla osoby niezwykle zainteresowanej, z pewnością będą niezbędne. Ogółem, pod względem web usability, witryna wydaje się być bardzo dobrze przygotowana

http://www.kancelaria-kpc.pl/ – adwokat – sprawy karne – Warszawa

Od witryny usług prawnych, nie powinniśmy raczej oczekiwać nowoczesnych rozwiązań, jak w wypadku strony internetowej firmy, która zajmuje się chociażby branżą IT. Potencjalny klient, będzie chciał w prosty sposób zapoznać się z ofertą i dotrzeć do najważniejszych informacji w jak najkrótszym czasie i tak właśnie wydaje się być w wypadku tej witryny. Chociaż wymaga ona od użytkownika przewijania, nie jest przesycona dużą ilością treści, a wraz przechodzeniem w dolne partie, uzyskujemy niezbędne informacje albo przynajmniej takie, które mogą nas w jakiś sposób zainteresować. Strona główna jest wyjątkowo minimalistyczna, z krótkim opisem specjalisty, aczkolwiek po kliknięciu w baner, wyświetli się nam rozbudowany wpis. Poniżej zastosowano duże banery, a każdy jeden dotyczy konkretnej specjalizacji prawnika. Są to klikalne odnośniki, stąd szybko możemy znacznie poszerzyć swoją wiedzę o ofercie. Zakładka kontakt posiada formularz kontaktowy, dzięki któremu użytkownik sprawnie porozumie się w sprawie swojego problemu.

https://mbk-kancelaria.pl/ – adwokat – Warszawa – centrum

Zaraz po otworzeniu witryny, pierwsze rzucają się nam w oczy bardzo duże fotografie, które niejednoznacznie, aczkolwiek w pewnym stopniu nawiązują do branży prawnej, dlatego użytkownik może odnieść wrażenie, że faktycznie trafił na odpowiednią stronę. Wielkość grafik, wydaje się jednak nieco „przykrywać” treści, które powinny być znacznie bardziej wyeksponowane i przykuwające uwagę. Strona posiada klasyczne menu w prawym górnym rogu, a wraz z przewijaniem strony natrafimy chociażby na załogę prawniczą, czy też zakres oferowanych usług. Na samym dole, jak w wielu przypadkach widnieje formularz kontaktowy, a także lokalizacja z map Google. Koniec końców, potencjalny klient nie powinien mieć większych problemów, aby znaleźć na tej stronie najważniejsze informacje, czy też trafić na elementy, które spowodowałyby problemy z nawigacją.

http://annarurarz.com/ – rozwody – Warszawa

Po ujrzeniu strony głównej, odnosi się wrażenie, że trafiło się bardziej na bloga o tematyce prawniczej, niżeli na oficjalną witrynę kancelarii prawnej. Wszystko z uwagi na dość ubogą szatę graficzną, jednak pod względem użyteczności warto zaznaczyć, że wszystkie niezbędne elementy, użytkownik powinien mieć raczej „pod ręką”. Chociaż treść i jej formatowanie nie zachęca do czytania, samo menu wydaje się być dobrze zaplanowane i już z jego poziomu, powinniśmy dotrzeć do wszystkich istotnych informacji. Dane kontaktowe znajdują się po lewej stronie i są one zawsze widoczne, co zdaje się być słusznym rozwiązaniem, a do tego jest to obszar dobrze widoczny. Mimo, słabej estetyki, pod kątem usability będzie to zatem dobra strona, która sprawdzi się wypadku osoby poszukującej prawnika w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com