Pozycjonowanie strony czy reklamy w Google? Co wybrać?

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest obecność w sieci. Przedsiębiorcy zaczynają zwiększać budżety na marketing i inwestować w poszerzanie widoczności w sieci. Dzięki temu docierają do nowych klientów – i sprzedają więcej.

Czym jest pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie to mówiąc w sposób najprostszy – poszerzanie widoczności strony w wyszukiwarce Google. Na skutek dobrze prowadzonych działań pozycjonowania, strona jest widoczna coraz wyżej w wynikach wyszukiwania – i na coraz większą liczbę fraz, które wpisują użytkownicy Internetu. Dzięki temu, stronę odwiedza więcej osób zainteresowanych Twoją ofertą. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą budować stałą obecność strony w sieci.

Pozycjonowanie jest procesem, który możesz przeprowadzić samodzielnie w domu. Jednak przy nieumiejętnych działaniach SEO, będziesz znacznie dłużej czekał na dostateczne wyniki – lub wcale ich nie osiągniesz. Dlatego w momencie, gdy chcesz aby Twoja strona zaczęła zyskiwać na widoczności, poszukaj odpowiedniej pomocy. Dobra agencja SEO przeprowadzi dokładnie audyt Twojej strony oraz przedstawi zalecenia i wytyczne.

Płatna reklama w Google – czy się sprawdza?

W Google Ads płacisz wyłącznie za kliknięcia w reklamę – czyli przejścia na Twoją stronę. Cena za kliknięcie różni się od Twojej branży i konkurencyjności. Dzięki reklamom w Google szybko pojawisz się na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania na najważniejsze dla Ciebie frazy, które wpisują internauci. Dzięki temu w szybkim tempie pozyskasz na swoją stronę potencjalnych klientów zainteresowanych Twoją ofertą.

Najlepsze podejście – wielostopniowe działanie

Najlepszym rozwiązaniem jest kampania reklamowa obejmująca kilka różnych kanałów:

  1. Utworzenie dobrej strony internetowej
  2. Zoptymalizowanie jej pod pozycjonowanie oraz ciągłe działania pozycjonerskie
  3. Reklamy na Facebooku i działanie w social mediach – które umocni przywiązanie do Twojej firmy i wytworzy chęć posiadania Twoich produktów
  4. Reklamy w sieci Google – precyzyjne docieranie do osób zainteresowanych zakupem
  5. Remarketing – czyli docieranie do osób, które były na Twojej stronie, ale nie dokonały zakupu
  6. Artykuły sponsorowane, kampanie promocyjne – zwiększanie rozgłosu i budzenie zaufania do Twojej firmy

Dzięki takiemu podejściu, znacznie poszerzasz możliwości marketingowe swojej firmy i otwierasz się na wielu potencjalnych klientów – którzy w tej chwili znajdują się na różnych etapach zainteresowania Twoją firmą. Indywidualne podejście do każdej grupy znacznie zwiększa szanse na skuteczną sprzedaż.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com