Poszukiwanie ścieżki kariery niczym nauka chodzenia – postaw pierwszy krok

Jeśli prędzej czy później staniesz na rozstaju życiowych dróg i spotkasz wtedy wiele popularnych porad dotyczących twojej kariery, musisz wziąć pod uwagę obydwie strony każdego problemu. Z jednej strony będziesz miał eksperta, mówiącego o jednym i drugiego, który mówi dokładnie coś przeciwnego. To będzie mylące zdecydować, kogo w ostateczności posłuchać. Jest lepszy pomysł. Zamiast słuchać wszystkich tych nonsensów, spróbuj dowiedzieć się czegoś samemu.

Jeśli chcesz się spełnić w życiu – musisz nauczyć się myśleć o sobie i podejmować trafne decyzje oparte na własnym doświadczeniu, obserwacjach i poczuciu. W przeciwnym razie po prostu skończysz niczym trzcina na „eksperckim” wietrze, a to nigdy nie kończy się dobrze.

Co zatem zrobić?

Znalezienie kariery, do której nadajesz się najlepiej, nie jest jak moda. Jest to dużo bardziej angażująca kwestia w porównaniu z podjęciem decyzji, czy kupić proste jeansy czy buty na wyższym czy niższym obcasie. Porada dotycząca rozmiaru kariery zdecydowanie nie pasuje do wszystkich. Nikt nigdy nie zaszedł daleko słuchając ogólnych porad. W Twoim życiu jest tylko kilka dużych decyzji, a wybór kariery, w tym to na jakie studia podyplomowe się wybierzesz jest jednym z nich (pomocna w wyborze może być strona http://www.edulabor.pl/studia-podyplomowe-dla-nauczycieli/). Tutaj skoncentrujemy się na pewnych złożonych niuansach i czynnikach, które wchodzą w grę, aby każdy miał szansę podjąć dobrą decyzje, która doprowadzi do pozytywnych wyników.

Nauka chodzenia.

Od dnia, kiedy się urodziłeś, uczysz się na błędach. To tak, jakby uczyć się chodzić. Kiedy chcesz dostać się gdzieś lub coś osiągnąć, wykonaj kilka kroków padnij na twarz, osusz łzy, wróć i spróbuj ponownie. Ten prosty mechanizm jest odpowiedzialny za całe uczenie się i doświadczenie, dopóki nie znajdziemy się we właściwym miejscu.

Dlaczego nigdy jeszcze nie pomyślałeś, że ten sam proces nie mógłby mieć zastosowania do twojej kariery? Określenie twojej pracy w życiu – rozwijanie umiejętności, poznawanie ludzi, budowanie relacji i odkrywanie możliwości – jest procesem odkrycia. To prosty proces też jest jak nauka na własnych błędach. Możesz spróbować kontrolować to, czytając terabajty treści, jeśli chcesz, ale po prostu w ten sposób marnujesz swój cenny czas, który powinieneś spędzić na nauce chodzenia.

Z miłości czy pieniędzy?

Cele są nie tylko subiektywne, ale zmieniają się wraz z rozwojem i dojrzewaniem. Poza tym wszyscy jesteśmy napędzani przez różne czynniki. To popularne stwierdzenie powtarzane ludziom, aby podążali za swoim sercem i robili to, co kochają. Choć to ogólnie dobra rada, jeśli lubisz gotować, ale jeśli twoje jedzenie nie smakuje za dobrze lub jeśli otworzysz restaurację na nasyconym rynku, nie musisz być geniuszem aby wiedzieć, że prawdopodobnie nie skończy się to dobrze.

Miłość jest subiektywna. W końcu piękno jest w oku widza. Ale tak czy inaczej, rynki nie zachowują się w ten sposób. Są rządzone przez podaż i popyt, a nie pasję. Znalezienie tego, co lubisz, jest tylko częścią równania. Nadal musisz dążyć do doskonałości w swojej pracy i stać się rynkowym produktem w branży popytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com