VPS czy serwer dedykowany? Skorzystaj z doświadczenia innych i wybierz rozwiązanie dla twojego biznesu

Serwer wirtualnego serwera prywatnego (VPS), znany również jako wirtualna prywatna sieć (VPN), pozwala na większą niezależność w porównaniu do wspólnego hostingu. Choć webmasterzy, którzy korzystają z hostingu VPS, nie mają dla siebie całego serwera, zasoby serwera są niezależne dla każdego użytkownika, co oznacza, że żadna inna witryna nie może pobierać z zasobów innej witryny. Na serwerze VPS jest znacznie mniej stron niż na dzielonym, wspólnym serwerze. Z tego powodu hosting VPS będzie droższy od udostępnionego hostingu.

Hosting VPS jest odpowiedni dla webmasterów, którzy mają bardzo dużą liczbę odwiedzin i komentarzy w witrynach, mają dużą bazę danych plików lub mają wiele filmów wideo. Wielu właścicieli witryn uaktualnia je na VPS przez dłuższy czas, zwłaszcza jeśli ich witryna jest za duża dla udostępnionego serwera. W rzeczywistości firmy hostingowe zmuszają większe witryny do zakupu hostingu VPS, jeśli i kiedy staną się zbyt duże dla udostępnionego serwera, aby inni użytkownicy na wspólnym serwerze nie mieli negatywnego wpływu z tego powodu.

Zazwyczaj firmy SEO zachęcają webmasterów do zakupu hostingu VPS od samego początku, nawet jeśli go nie potrzebują, aby mogli zarabiać na swoich klientach. Jednak z całą pewnością, prawie wszyscy właściciele witryn mogą być na wspólnym serwerze, ponieważ wymaga to bardzo dużej ilości w witrynie dla webmasterów, zanim rzeczywiście będzie się potrzebować hostingu VPS. Istnieją jednak pewne zalety hostingu VPS:

• Twoja witryna nigdy nie zostanie dotknięta (awarią) ze względu na problemy z innymi zasobami na tym samym serwerze
• Będziesz mieć własne przydzielone zasoby serwisu

Hosting VPS różni się ceną, ponieważ można kupić więcej lub mniej zasobów i tego jak VPS do SEO ma znaczenie w tym kontekście.

Hosting dedykowany

Hosting dedykowany to krok w górę od hostingu VPS, ponieważ poświęca jednej witrynie cały serwer. To daje webmasterowi maksymalną ilość zasobów witryny. Jednak, jak można się spodziewać, ta opcja hostingu jest najdroższa. Zazwyczaj dedykowany hosting jest potrzebny tylko wtedy, gdy witryna wykorzystuje astronomiczną ilość zasobów – tak jak na przykład Amazon.

Starając się zdecydować, która z opcji jest najlepsza dla Ciebie musisz wiedzieć, iż to naprawdę sprowadza się do posiadanego przez ciebie budżetu i tego jak duży jest Twój biznes. Koniec końców, to ekspert SEO może być najlepszą osobą, która pomoże Ci zdecydować, która forma hostingu będzie dla ciebie najlepsza i potencjalnie, którą firma hostingowa będzie tą którą warto się zainteresować (jeśli zdecydujesz się na udostępnianie hostingu). Na rynku dzisiaj działa mocny zespół ekspertów u których można szukać tego rodzaju pomocy, warto skorzystać z tego rodzaju wsparcia, bowiem wtedy można mieć pewność,że Twoja firma dobrze zacznie działać w procesie hostingowym. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z tymi specjalistami. Można też szukać darmowej pomocy np. na forach internetowych, gdzie inni przedsiębiorcy zwykle bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com