Pomysł na domowy biznes: dorabianie kluczy

Jesteś z zawodu ślusarzem? Masz dość pracy na cudzy rachunek? Czas zatem zmienić taki stan rzeczy. Zacznij prowadzić swój prywatny biznes i zajmij się dorabianiem kluczy.

Przepraszam, ale zgubiłam klucz.

Klucz to nie jest zbyt wielka rzecz i niestety ma tendencję do znikania. Ludzie, a zwłaszcza dzieci gubią klucze na okrągło. Wówczas pozostają dwa wyjścia, albo trzeba zmienić zamki, albo pójść i dorobić brakujący klucz (ciekawym rozwiązaniem może się okazać system master key). Dlatego też osoba, która zajmuje się dorabianiem kluczy, zwłaszcza w większych aglomeracjach miejskich na brak pracy narzekać nie będzie. Pomyśl więc, że mając w ręku fach ślusarza,możesz śmiało startować ze swoim biznesem i zobaczysz, że nie jeden raz usłyszysz: – Przepraszam, ale zgubiłam klucz? Czy można tutaj taki dorobić?

Od czego zacząć swój start?

Na początek musisz zarejestrować działalność i opracować sobie biznesplan. Taki dokument może Ci być potrzebny np. w trakcie ubiegania się o dodatkowe środki na założenie firmy. Ponadto daje Ci on jasny obraz Twojej sytuacji teraz i w przyszłości. Jeżeli nie potrafisz samodzielnie opracować takiego dokumentu, zawsze możesz się zwrócić z tym o pomoc do specjalistów. Dorabianie kluczy nie jest zbyt czystą pracą, więc musisz znaleźć sobie miejsce na Twój warsztat. Zakładamy, iż będziesz to robił u siebie w piwnicy lub w pomieszczeniu przy garażu. Następnie musisz zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia do pracy, jako ślusarz dobrze wiesz, z jakiego sprzętu będziesz korzystał i jaki rodzaj maszyny do dorabiania kluczy wybrać, jakiego rodzaju frezarki i szlifierki itd. Do tego musisz znaleźć dostawcę surówki, która posłuży Ci za materiał.

Czy dodać coś jeszcze?

Oczywiście możesz wprowadzić jeszcze inne propozycje w zakresie swoich usług np. naprawę i montaż zamków. Żeby Twój biznes „ruszył z kopyta” musisz postarać się o dobrą reklamę. Wypromuj się dając ogłoszenia do prasy lokalnej, porozwieszaj ulotki, powrzucaj je do skrzynek na listy, czy też specjalnych skrzynek na reklamę. To Ty musisz zadbać o pozyskanie klientów, oni sami do Ciebie nie trafią, bo niby skąd mają wiedzieć, że w ich okolicy powstał nowy zakład? No, może znajdzie się parę osób, ale Tobie chodzi przecież o znacznie więcej niż parę. Jeżeli uważasz, że masz już wszystko zapięte na ostatni guzik, czas zacząć działać i zarabiać pieniądze już na swój własny rachunek.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com