Pomysł na biznes dla młodej mamy: konsultantka kosmetyczna

Narodziny dziecka i opieka nad nim są zazwyczaj wyjątkowym i cudownym czasem dla każdej młodej mamy. Oczywiście fakt tego, że jest to okres naprawdę niepowtarzalny nie wyklucza również trudności, które pojawiają się w opiece nad noworodkiem. Można by rzec, że mama i dziecko uczą się siebie nawzajem. Często jest tak, że ta malutka istota pochłania cały wolny czas mamy, która po prostu stara się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby swojego dziecka. I jeszcze wtedy bezpośrednio po narodzinach dziecka i kilka tygodni po nich pewnie żadna mama nie myśli o tym, żeby zająć się jakąś pracą, bo po prostu nie jest to możliwe. Jednak ten czas wzmożonej opieki nad dzieckiem mija, a mama zaczyna zauważać, że może coraz więcej czasu poświęcić innym rzeczom- nie tylko dziecku. A czasami wykonywać pewne czynności, kiedy dziecko jest obok.

Mama zaczyna myśleć o pracy

Zatem wkrótce, kiedy intensywny czas opieki nad maluchem minie większość mam zastanawia się nad tym, co mogłyby zrobić, żeby wolny czas wykorzystać produktywnie i trochę sobie dorobić. I świetnym pomysłem w takiej sytuacji, kiedy mama chce się opiekować dzieckiem, a jednocześnie zarabiać jest wybór bycia konsultantką kosmetyczną, bo jest to zajęcie bardzo elastyczne i niejednokrotnie może być wykonywane w obecności dziecka. Proszę sobie bowiem wyobrazić, że młoda mama wychodzi z dzieckiem na spacer i spotyka w parku inne, młode mamy. Często wówczas pojawia się temat kosmetyków. Czy to nie świetna okazja do realizacji celów zawodowych?

Plusy zostania konsultantką kosmetyczną

Tak jak wyżej zostało napisane- młoda mama ma wiele okazji do tego, by spotykać inne młode mamy, a ważną częścią życia każdej kobiety są kosmetyki. Szczególnie mamy po porodzie odczuwają potrzebę zadbania o siebie, więc są bardzo dobrym, potencjalnym klientem dla konsultantki kosmetycznej. Taka praca przynosi wtórną korzyść w postaci tego, że mama, która często sama opiekuje się dzieckiem, bo mąż czy partner pracuje nie ma okazji do tego, żeby nawiązywać kontakty interpersonalne z innymi ludźmi. A ten zawód umożliwia jej to.Tym bardziej, że to ona sama wybiera czas, w którym chce pracować, gdyż jest to biznes, który odznacza się wysoką elastycznością. Tak naprawdę ilość zarobionych pieniędzy zależy od zaangażowania. Jeśli przez tydzień mama nie będzie mogła pracować, bo dziecko zachorowało nie poniesie żadnych konsekwencji, nie nakrzyczy na nią szef, bo to ona sama jest sobie szefem i po prostu nie zarobi pieniędzy w tym czasie.

02Jednak jeśli będzie angażować się w bycie konsultantką kosmetyczną naprawdę bardzo skrupulatnie to może zarobić niezłą sumę pieniędzy i wspomóc w ten sposób domowy budżet lub wydać na własne przyjemności. Jest wiele młodych mam, które pracują w ten sposób- łączą rolę matki z rolą konsultantki i ich opinia często jest taka, że dzięki podjęciu wyzwania bycia konsultantką ruszyły się z domu, nabrały energii i poznały wiele ciekawych osób, z którymi utrzymują regularny kontakt.

Artykuł opracowano wspólnie z perfumerią oferującą perfumy i wody toaletowe na najwyższym poziomie. Sprawdź ofertę na stronie www.perfumerianiebieska.pl/pl/p/Christopher-Columbus-woda-toaletowa-100ml-spray/163

2 Comments on “Pomysł na biznes dla młodej mamy: konsultantka kosmetyczna”

  1. Czy ktoś zna jakąś dobrą szkołę gdzie można się nauczyć wizażu? Łódź albo bliskie okolice byłyby najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com