Półki wysokiego składowania – co wiedzieć, by planowaniu magazynu?

Jakie czynniki wpływają na montaż półki i wagę regałów? W regałach magazynowych ponad 5 metrów nazywa się półkami wysokiego składowania, w tym półkami o dużej wytrzymałości, której zawsze musi dopilnować producent regałów wysokiego składowania.

Dlatego najczęściej słupy i belki półek wysokiego składowania wykonane są z wysokiej jakości stali, a połączenie jest realizowane poprzez połączenie słupa i belki. W przypadku faktycznego zastosowania półek wysokiego składowania konieczne jest zainstalowanie urządzeń łączących, aby jeszcze bardziej poprawić stabilność półek.

Konwencjonalne półki do dużych obciążeń, producentów półek magazynowych można również nazwać półkami do dużych obciążeń niskiego poziomu, w przemyśle nazywamy je również półkami belkowymi, półkami tacowymi lub półkami ładunkowymi. Takie półki o dużej wytrzymałości są zwykle projektowane jako czterowarstwowe poziomy załadunku. Półki można umieszczać w osobnych magazynach w oddzielnych grupach, co ułatwia:

• przesuwanie oraz regulację wysokości
• częściową rekombinację półek.

Wytrzymałe półki składają się z kolumn z otworami w kształcie rombu, belek dostawczych, dystansów półek, półek stabilizujących i innych akcesoriów bezpieczeństwa. Ten typ półki jest oryginalną formą półek o dużej wytrzymałości i jest typowym modelem konstrukcyjnym wielu półek. Położenie słupów i belek, które wpływa na ogólne rozmieszczenie półek. Nośność deski podłogowej, która ma wpływ na montaż magazynu magazynowego i późniejsze obciążenie półki. Należy również wziąć pod uwagę systemy oświetlenia i systemy ochrony przeciwpożarowej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy kompletowaniu półek do magazynu?

Waga towaru musi być uzależniona od zastosowanych materiałów na półce i nośności. Wybierz różne typy półek w zależności od różnych jednostek magazynowych. Takich jak: paleta, klatki magazynowe, skrzynie itp. zastosowane w jednostce, inny jest również rodzaj wybranych półek.

Jeśli chodzi o dostępność półek o dużej wytrzymałości – składowanie na półkach i gęstość składowania są ze sobą ściśle powiązane, zwykle w celu zapewnienia gęstości składowania i ograniczenia dostępności towarów.

Aby wszystko było jak należy, najlepiej współpracować w tym celu z nowoczesnym przedsiębiorstwem obejmującym rozwój produktów, projektowanie, produkcję, sprzedaż i serwis. Tacy specjaliści niezmiennie i wciąż wprowadzają zaawansowaną technologię zagraniczną i koncepcję projektową oraz stale ulepszają wszechstronne możliwości usług zintegrowanych, takich jak ogólne planowanie systemu magazynowania, projektowanie eksperymentów, walcowanie profili, zastosowanie materiałów segmentowych, natryskiwanie powierzchni, instalacja i debugowanie.

Te wszystkie możliwości mogą pomóc Ci stworzyć najbardziej wydajny i skuteczny sposób magazynowania, który przecież jest jedną z najważniejszych kwestii logistycznych dla wszystkich przedsiębiorców nastawionych na rozwój i sukces we wszystkich podejmowanych działaniach. Warto o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com