Płacisz za dużo za internet? Czas rozpocząć negocjacje!

speedtest

Większość operatorów telewizji kablowej zaoferuje lepszą miesięczną cenę, jeśli zadzwonisz i zapytasz o to. Pamiętaj tylko, że będziesz musiał spędzić co najmniej godzinę na telefonie, dzwonić wiele razy oraz zachowywać się wyjątkowo uprzejmie i cierpliwie.

Czy po otwarciu rachunku za Internet szerokopasmowy w tym miesiącu zauważyłeś kolejną podwyżkę opłat?

Nie jesteś sam. Notorycznie niekonkurencyjny rynek usług szerokopasmowych od lat powoduje wzrost cen. Więc co możesz z tym zrobić?

Cóż, możesz albo zlekceważyć to i nadal wysyłać swoje ciężko zarobione pieniądze… albo możesz zadzwonić i rozpocząć negocjacje!

Nawet na niekonkurencyjnym rynku dostawcy usług internetowych – przywiązują dużą wagę do Ciebie jako klienta. Nawet jeśli Twój dostawca nie może łączyć ani ograniczać żadnych usług, aby obniżyć cenę, prawdopodobnie obniży stawkę abonamentu, aby uniemożliwić Ci anulowanie usługi.

Wszystkie strategie targowania się z dostawcą sprowadzają się do dwóch rzeczy:

• Gotowość do anulowania umowy, aby złożyli oferty, mające Cię zatrzymać.
• Zachowuj się wyjątkowo uprzejmie w stosunku do osoby po drugiej stronie linii.

Twoją największą kartą przetargową jest Twoja wartość jako klienta. Posiadanie jasnego obrazu stanu konta ma kluczowe znaczenie dla uzyskania pozytywnego wyniku.

Zadaj sobie następujące pytania:

• Czy terminowo płacisz rachunki?
• Czy zbliża się koniec umowy lub zbliżasz się do jej końca?

Jeśli odpowiedź brzmi „tak” w obu przypadkach, masz doskonałą pozycję do negocjacji. Zanotuj historię swoich płatności, podając dokładne daty, które należy podać podczas rozmowy telefonicznej. Oblicz, ile płacisz roczni i podaj tę liczbę swojemu przedstawicielowi.

Negocjacje stają się trudniejsze, jeśli jesteś w trakcie obowiązywania umowy, ponieważ przedstawiciel wie, że za jej zerwanie będziesz musiał uiścić opłatę. Jednak ten wymóg również się zmienia, ponieważ plany bezumowne dotyczące usług wyłącznie internetowych stają się normą.

Tak czy inaczej, nie poddawaj się! Jeśli opłata za anulowanie jest niższa, niż możesz potencjalnie zaoszczędzić w wyniku przejścia na inną usługę lub przejścia na inną usługę, nadal masz asa w rękawie. Co więcej, niektórzy dostawcy pokryją opłatę za wcześniejsze rozwiązanie umowy w przypadku zmiany.

Na koniec przejrzyj historię swojego konta i zanotuj wszelkie promocje, z których już skorzystałeś (bonusy za rejestrację itp.), a także wszelkie podwyżki cen, które miały miejsce w trakcie obowiązywania umowy. Zrób listę problemów, które wystąpiły w wyniku błędów dostawcy usług internetowych, takich jak nieprawidłowe opłaty lub niekompensowana utrata usług, czy też prędkość internetu mniejsza niż w umowie sprawdzona z pomocą takich narzędzi, jak https://testujpredkosc.pl/speedtest. Jeśli już korzystasz z bonusu za rejestrację lub innej promocji, przygotuj się na wyjaśnienie swojemu przedstawicielowi, dlaczego jest to niewystarczające.

Zbadaj dostępne opcje

Kiedy pojawiasz się na negocjacjach, musisz być uzbrojony w wiedzę. Zastanów się, jak przygotowujesz się do zakupu droższego przedmiotu, takiego jak samochód. Dokonując takich zakupów, zaczynasz od sprawdzenia ceny rynkowej produktu, którego szukasz, aby wiedzieć, ile „powinieneś” zapłacić. W przypadku samochodu jest to stosunkowo proste: wystarczy sprawdzić wartość samochodu i spróbować uzyskać (lub przebić) tę cenę.

Jak można sobie wyobrazić, sztuczka z Internetem polega na tym, że nie ma agregatu cen różnych dostawców. Jedyne, co możesz zrobić, to zapoznać się ze wszystkimi dostawcami usług internetowych w Twojej okolicy, poznać oferowane przez nich plany i kwoty, jakie płacą inni klienci korzystający z Twojego bieżącego planu.

Dobra wiadomość jest taka, że poznanie szczegółów dostępnych konkurentów jest absurdalnie łatwe. Wystarczy wpisać swój kod pocztowy w narzędziu wyszukiwania adresów dostawcy Internetu i natychmiast znaleźć wyniki dla swojego obszaru. To da Ci dostęp do ogromnej dawki wiedzy i tym samym potencjalnie lepszej ceny za internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com