Pierwszy lot samolotem – najważniejsze rady

Lot samolotem zawsze budzi emocje. Szczególnie wtedy, gdy po raz pierwszy wybieramy ten środek transportu. W tym przypadku trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieli, jak należy zachowywać się na lotnisku, ale też, co właściwie możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu i w jaki sposób możemy uprzyjemnić sobie tę podróż.

Przed podróżą

Przede wszystkim pamiętaj o tym, by spakować wszystkie potrzebne rzeczy. Warto też zwrócić uwagę na to, czy lecimy z bagażem rejestrowanym, czy może tylko z walizką podręczną. Drugi przypadek sprawia, że musimy pamiętać o tym, że nie wolno nam spakować niektóre rzeczy. Jedna z najważniejszych zasad dotyczy transportu płynów. W bagażu podręcznym możemy zabrać ze sobą płyny, które są spakowane w 100 ml przezroczyste pojemniki. Ważne jest jednak to, by ich ogólna suma nie przekraczała 1 l. Warto pamiętać o tym, że nie dotyczy to płynów, które zakupiliśmy w strefie bezcłowej.

Czego nie można mieć w bagażu podręcznym?

  • ostrych narzędzia jak np. brzytwa, skalpel, korkociąg, parasolki ze szpicem,
  • aerozole,
  • części, które są wypełnione benzyną,
  • noże otwierające się automatycznie,
  • zapałki oraz zapalniczki,
  • gaz łzawiący lub gaz pieprzowy,
  • wędki i wiosła,
  • inne niebezpieczne przyrządy.

Transport na lotnisko

Trzeba przyznać, że transport na lotnisko to jedna z podstawowych rzeczy, o które powinniśmy zadbać. Sprawa jest ułatwiona w przypadku, gdy mieszkamy w tym samym mieście, z którego wylatujemy. Jednak lotnisko nie znajduje się w każdym mieście w Polsce, dlatego ważne jest to, by zastanowić się nad tym, jak rozwiązać tę sprawę. Warto zauważyć, że najwygodniejszym oraz najsprawniejszym sposobem będzie pojechanie własnym samochodem. Dzięki temu nie jesteśmy od nikogo zależni, ale też sami decydujemy o tym, o której godzinie wyjedziemy. Pojazd można zostawić na bezpiecznym parkingu przy lotnisku. Warto jednak wybierać monitorowane miejsca. W ten sposób nie będziemy musieli przejmować się tym, że samochód zostanie uszkodzony w trakcie naszej nieobecności. Więcej na temat parkingów przy lotniskach można dowiedzieć się na stronie: odlotowyparking.pl.

Na lotnisku

Podróżowanie w sezonie może być jednoznaczne z tłumem ludzi na lotnisku. Szczególnie dotyczy to godzin popołudniowych lub wieczornych. Dlatego, jeżeli tylko mamy wybór, to warto zdecydować się na poranny lot. W przypadku, gdy to jest nasza pierwsza podróż samolotem, to spokój na lotnisku może być sporym ułatwieniem. Dzięki temu nie będziemy się gubili i od razu trafimy w odpowiednie miejsce, czyli na odprawę bagażu lub kontrolę bezpieczeństwa. Warto także pamiętać o tym, by odpowiednio zachowywać się w stosunku do pracowników lotniska. Niezwykle istotne jest także to, by zawsze być uprzejmym, ale też wykonywać wszystkie polecenia personelu. Odnosi się to również do osób pracujących na pokładzie samolotu. Zachowując się w ten sposób, nie spotka nas żadna niemiła sytuacja i będziemy mogli cieszyć się podróżą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com