Pięć najciekawszych książek, które zwiększą Twoją wiedzę o biznesie

Pragniesz zaprzestać pracy w korporacji i założyć swój własny biznes? Szukasz książek, które krok po kroku wprowadzą Cie w świat przedsiębiorczości? A może masz już własną firmę i chcesz się podszkolić? Przedstawiamy Ci zatem pięć najciekawszych książek, które zwiększą Twoją wiedzę o biznesie i pomogą Ci zaistnieć na rynku, zdominowanym przez korporacje.

Język ciała w biznesie. Molcho Samy

Każdy przedsiębiorca wie jak ważna jest komunikacja w biznesie. Skupia się jednak głównie na tej werbalnej, zapominając jak ważna jest także mowa naszego ciała. Samy Molcho, ceniony aktor, reżyser i profesor na wiedeńskim Uniwersytecie Muzyki i Sztuki Aktorskiej, w swojej książce przypomina zasadniczą rolę, jaką w biznesie pełni komunikacja niewerbalna, oraz szczegółowo omawia jej techniki. Bowiem temu co wyrazimy artykulacją , możemy jednocześnie zaprzeczyć poprzez gesty czy mimikę.

Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania. Brian Tracy

Briana Tracy nie trzeba przedstawiać żadnemu przedsiębiorcy na świecie. Jest to bowiem najlepszy mówca i couch naszego globu, a jego liczne publikacje zajmują pierwsze miejsca na listach książkowych bestsellerów. Jedną z nich jest pozycja „Zjedz tę Żabę”, która motywuje i zachęca do działania. Tytułowa „żaba” to największe i najtrudniejsze zadanie do realizacji, ale nie niemożliwe, jeśli zaczniesz działać według wskazówek autora. W swojej książce przedstawia on i  jednocześnie omawia, dwadzieścia jeden metod, które pomogą Ci zrealizować swój cel krok po kroku.  Część z nich możesz wykorzystać nie tylko w życiu zawodowym, ale też osobistym.

Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie. Frank Bettger

Znaleźć pomysł na biznes i założyć firmę to jedno, ale przetrwać i odnieść sukces na dzisiejszym rynku handlowym to drugie. Niestety, nie jest to łatwe zadanie. Dlatego warto zaznajomić się z technikami sprzedaży jakie stosują najlepsi, światowi handlowcy oraz wskazówkami w jaki sposób wykrzesać z siebie entuzjazm, który zaprowadzi Cię do sukcesu. To jedna z nielicznych i wartościowych pozycji, która zawiera konkretne wytyczne i rady, dotyczące między innymi pokonywania strachu czy skutecznego dobijania targu.

Biznesplan po polsku. Jacek Wójcik, Andrzej Tokarski, Maciej Tokarski

Zanim zaczniesz działać i wdrażać swój pomysł na firmę w życie, musisz stworzyć biznesplan. Nie jest to łatwa sztuka, dlatego Jacek Wójcik oraz Andrzej i Maciej Tokarscy przeprowadzą Cie przez jego etapy krok po kroku. Odpowiedzą na kilkadziesiąt najczęściej zadawanych pytań, dotyczących jego tworzenia oraz przedstawią Ci konkretne standardy i metody jego pisania. Dzięki tej książce sporządzenie strategii Twojej firmy okaże się dość łatwym zadaniem.

Fundraising krok po kroku. Jak zdobyć pieniądze na twoje projekty? Michał Osiej

To ceniona pozycja wśród osób, które założyły i prowadzą w Polsce fundacje lub stowarzyszenia. Chęć pomocy innym to jedno, ale skąd brać na to pieniądze? Pozyskiwanie darczyńców nie jest bowiem łatwym zadaniem. Michał Osiej przedstawia zatem w swej książce możliwości pozyskiwania pieniędzy z różnych źródeł dochodu, a także omawia w jaki sposób pozyskać sponsorów, jak budować z nimi relacje oraz jak rozreklamować swoją działalność, aby pozyskać nowe źródła finansowania. Wszystkie opisane w książce metody są zebrane na podstawie własnych doświadczeń autora, dlatego tym bardziej są one cenne.

Wszystkie opisane przez nas książki możecie Państwo zakupić w księgarni internetowej http://livro.pl/ksiazki/biznes-ekonomia-marketing/biznes.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com