Najbardziej znane skandynawski marki na Polskim rynku

IKEA, H&M, Volvo – znamy i kochamy te szwedzkie marki, ale warto wiedzieć, że na naszym rodzimym rynku możemy dostać więcej skandynawskich propozycji o nienagannej jakości i ciekawym designie. Choć być może są mniej znane, to na pewno są godne uwagi. W dzisiejszym wpisie o kilku wybranych, po krótce i na szybko – ale w sposób sygnalizujący, że są i warto o nich wiedzieć.

Skandynawska marka dla panów: Morris

Jeśli chodzi o modę męską nie można pominąć tej marki. To synonim stylu na bogato, ale z klasą. Patrząc na ich ofertę odkrywamy klimat studenckich stylizacji, gdzie na pierwszy rzut oka można kojarzyć ich ofertę z bardziej znaną polakom prestiżową marką Polo Ralph Lauren. Co w sumie nikogo nie dziwi i zostało potwierdzone przez samego założyciela firmy, który lubi mówić o odnajdywaniu inspiracji w amerykańskim stylów. Nie mniej elitarnie jest jeśli chodzi o sportową część kolekcji marki Morris – to nie jest skupianie się na joggingu czy fitness, ale bierze się tutaj pod uwagę takie ekskluzywne dyscypliny jak polo, żeglarstwo, jeździectwo czy golf. Jeśli ktoś zachwyci się propozycjami Morris – powinien szukać ich propozycji przekopując ofertę Zalando, gdyż to tam czasem można coś znaleźć. Natomiast same sklepy możemy znaleźć jedynie na skandynawskich terenach – w Szwecji i Norwegii.

Kalosze rodem z fiordów i nie tylko: Tretorn

Mamy tutaj do czynienia z wiekową marką, bowiem jej historia zaczęła się w 1891 r. Parali się na początku produkcją opon i kaloszy, natomiast dopiero gdy zaczęli produkować piłki i buty do tenisa zaczęło się o nich zrobić naprawdę głośno. Sławę Tretorn rozświetlił jeszcze bardziej fakt, że takie sławy męskiego tenisa jak m.in Bjorn Borg korzystały z jej produktów. Polacy jednak przede wszystkim powinni znać markę z produkcji wysokiej jakości kaloszy w klimacie lifestyle. Całe szczęście są bardziej dostępne aniżeli produkty wyżej wymienionej skandynawskiej marki.

Męskie koszule najwyższej jakości: Eton

Tutaj bez wątpienia mamy do czynienia z jedną z najlepszych na świecie marek jeśli chodzi o produkcje męskich koszul. Ich projekty bezkompromisowo zawsze są wykonane z najwyższej jakości tkanin, a wykończenia tych koszul są całkowicie bezbłędne. To kolejna marka z tradycją – wszystko zaczęło się w 1928 od wspólnej pasji małżeństwa David i Annie Petterssonów. To koszule, przy których nie ma mowy o jakiejkolwiek, nawet najmniejszej odstającej nitce.

Skandynawski dobry humor i dobry gust: HAPPY SOCKS

Koncepcja założycieli firmy Happy Socks była prosta – skarpety nie mogą być nudne! Dlatego w ofercie tej skandynawskiej marki spotykamy się ze skarpetkami, które nie tylko są fantazyjne i kolorowe, ale po prostu wyglądają jako niesamowity designerki gadżet. Można je nabyć w wielu sklepach www, dlatego możemy nimi cieszyć się także i w Polsce.

Chcemy jednak podkreślić, że wyżej wykonana lista to zaledwie maleńki ułamek skandynawskich firm światowej sławy, które zasługują na większą uwagę z naszej strony – strony Polaków. Warto poznać pełen wykaz.

Artykuł opracowano wspólnie z firmą zajmującą się sprzedażą akcesoriów do mebli skandynawskich. Zobacz przykładową ofertę na stronie firmowej http://www.casabianca.pl/kategoria/galki-do-mebli-2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com