Pakowanie paczek w e-commerce

Proces pakowania wszystkich produktów z zamówienia do odpowiedniego pojemnika przed wysyłką do klienta nazywany jest pakowaniem zamówienia w e-commerce. Jest to druga faza realizacji zamówienia, po procesie wyboru.

Proces pakowania zazwyczaj odbywa się w magazynach i polega na doborze odpowiednich środków i odpowiedniego pojemnika do zapakowania produktów, zmierzeniu wagi paczki i oznaczeniu jej wymaganą fakturą lub listem przewozowym.

Co sprawia, że pakowanie zamówień jest ważne?

Spojrzymy teraz na kilka czynników, dla których pakowanie zamówień jest niezbędne. Klienci muszą nie tylko otrzymać właściwe rzeczy, ale muszą je również otrzymać w idealnym stanie. Wadliwe przedmioty powodują problemy zarówno dla klienta, jak i dla firmy. Dla klienta oznacza to zwrot produktu, a następnie oczekiwanie na zwrot pieniędzy lub wymianę, co może zająć tygodnie. Wiąże się to z odzyskaniem uszkodzonego produktu, zapewnieniem wymiany lub zwrotem pieniędzy od firmy.

To wszystko nie wróży dobrze biznesowi e-commerce. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby opakowanie chroniło wysyłane produkty przed stłuczeniem i gwarantowało, że w momencie dostawy będą nienaruszone.

Ekonomiczny punkt widzenia

Poza kosztami związanymi z obsługą produktów, większość magazynów ponosi dodatkowe koszty. Niektóre z tych wydatków są ustalone, takie jak czynsz i energia, podczas gdy inne, takie jak kwota wydana na materiały do pakowania, czy urządzenia do wypełniaczy napełnianych powietrzem mogą się różnić. To, jak wydajnie firma pakuje swoje produkty, decyduje o tym, ile wyda na materiały opakowaniowe. Z kolei wydajne pakowanie to użycie odpowiedniej ilości materiałów potrzebnych do zapewnienia, że produkt bezpiecznie dotrze do klienta – nie za dużo, aby uznać je za stratę zasobów i pieniędzy, i nie za mało, aby ryzykować uszkodzenie zamówienia. Ponieważ wydatek ten można kontrolować, efektywne pakowanie może obniżyć ogólne wydatki na magazynowanie.

Ponadto, jeśli klient otrzyma uszkodzony przedmiot, ostatecznie poprosi o zwrot pieniędzy lub wymianę. Oznacza to, że firma musiałaby wydać więcej pieniędzy, aby odzyskać artykuł, wymieniając go lub przyznając zwrot pieniędzy. Jednak skuteczne opakowanie zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia, zmniejsza liczbę zwrotów lub zwrotów z tytułu przedmiotów brokerskich, oszczędzając biznesowi dodatkowe wydatki.

Poprawa wizerunku marki

Większość firm, które zajmują się wysyłką, umieszcza na swoich opakowaniach coś innego niż faktura i etykieta wysyłkowa, aby promować tożsamość marki. Może to być logo firmy, zastosowana kolorystyka, projekt pudełka lub inny element opakowania.

Niektóre firmy umieszczają swoje nazwy marek i logo na każdym pudełku, aby klienci mogli zidentyfikować pochodzenie produktu przed jego otwarciem. Ten rodzaj opakowania nie tylko dobrze wygląda, ale także:

  • promuje rozpoznawalność marki,

  • może być wykorzystany jako skuteczna strategia marketingowa.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, jak mówi przysłowie. Podobnie opakowanie zamówienia jest często pierwszym kontaktem konsumenta z Twoimi towarami. W rezultacie producenci nigdy nie powinni zaniedbywać pakowania produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com