Osuszanie ścian – co można zrobić samemu, a co zostawić profesjonalistom?

Kiedy Twój dom cierpi z powodu nadmiernej wilgoci bądź uszkodzenia spowodowane powodzią, ulewą bądź niewłaściwym zabezpieczeniem przed wilgocią, szczególnie ważne jest, aby zająć się wszelkimi szkodami wyrządzonymi ścianom domu. Ściany nieruchomości mają zasadnicze znaczenie dla jej integralności strukturalnej, więc jeśli doznały szkód spowodowanych przez wodę, należy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby natychmiast ograniczyć uszkodzenia strukturalne.

Woda może się również szybko rozprzestrzeniać, co oznacza, że ​​wszelkie szkody, które może ona spowodować, mogą się również w krótkim czasie pogłębić. Dodatkowo, im szybciej będziesz działać, tym mniejsza szansa na rozwój pleśni…

Podczas gdy osuszanie ścian najlepiej pozostawić profesjonalistom, zwłaszcza jeśli woda jest zanieczyszczona, nadal są rzeczy, które można zrobić, aby przyspieszyć proces suszenia. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby dowiedzieć się, jak wysuszyć ściany domu uszkodzone przez wodę!

1. Zidentyfikuj źródło uszkodzeń

Ściany są powszechnymi materiałami budowlanymi, na które mają wpływ uszkodzenia spowodowane działaniem wody. Upewnij się, że wykonałeś poniższe kroki, aby dokładnie je wysuszyć.

Jeśli jeszcze tego nie odkryłeś, dowiedz się, co spowodowało szkody w twoim domu. Jest to ważne, ponieważ znalezienie źródła pomaga tym, by coś na to zaradzić i by taka szkodliwa dla Twojej nieruchomości sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości. Na przykład, jeśli pęknięta rura spowodowała uszkodzenie w domu, należy wyłączyć źródło wody. Zanim będziesz mógł wysuszyć ściany i resztę uszkodzonej nieruchomości, musisz natychmiast naprawić uszkodzoną rurę. Im szybciej naprawiona jest rura, tym szybciej możesz osuszyć swoje miejsce zamieszkania i tym mniej szkód będzie.

Jeśli Twój dom został uszkodzony przez zalanie, możesz wypompować wodę za pomocą pompy ściekowej.

2. Zadbaj o przewiewność i zadbaj o osuszanie

Możesz przyspieszyć proces suszenia, umieszczając wentylatory wokół uszkodzonych ścian. Pamiętaj, aby otworzyć wszystkie drzwi i okna, o ile pozwala na to pogoda. Jeśli masz osuszacz, umieść go także przy mokrych ścianach. Osuszacz nie tylko usunie wilgoć z powietrza, ale także pośrednio usunie go z uszkodzonych ścian.

3. Usuń uszkodzoną warstwę ściany

Tapety dziecięceUsuwając uszkodzone ściany, możesz pomóc sobie w szybszym odparowaniu wilgoci. Jeśli masz na ścianach portrety, obrazy i / lub dekoracje w ramkach, zdejmij je. Przechowuj je w innym miejscu, gdzie będą bezpieczne. Powinieneś również usunąć listwy przypodłogowe i sztukaterię ze ścian, aby wilgoć nie została uwięziona za nimi. Po ich usunięciu przechowuj je w bezpiecznym i suchym miejscu, aby nie zostały uszkodzone aż do czasu całkowitego pozbycia się wilgoci z domu.

Kiedy ściany są pozbawione wystroju, listew i listew przypodłogowych, musisz usunąć tapetę ze ściany, jeśli ją masz. Może to być trudny, czasochłonny proces, ale jest to konieczny krok. Dzieje się tak, ponieważ tapeta tworzy „uszczelkę” i zatrzymuje wilgoć w ścianie – to może doprowadzić do rozwoju pleśni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com