Pierwsza pomoc w miejscu pracy – podstawy, które musisz znać!

W zależności od branży, w której działa Twoja firma, czynności związane z pracą mogą stwarzać ryzyko spowodowania obrażeń lub choroby u ludzi. Chociaż należy temu zapobiegać, wdrażając środki kontroli, można uniknąć wielu wypadków.

Apteczki pierwszej pomocy powinny być w pełni zaopatrzone i zawsze dostępne na miejscu w celu leczenia powierzchownych obrażeń, które nie wymagają pilnej pomocy.

Zawartość apteczki pierwszej pomocy

Ustalenia dotyczące pierwszej pomocy są prawnie wymagane we wszystkich przedsiębiorstwach. Przepisy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa wymagają od wszystkich pracodawców zapewnienia odpowiedniego sprzętu pierwszej pomocy, aby pracownicy mogli otrzymać natychmiastową pomoc, jeśli są ranni lub zachorują w pracy. Dlatego powinieneś zrozumieć, jakie są wymogi prawne dotyczące apteczek pierwszej pomocy.

Ile zestawów pierwszej pomocy potrzebuję?

Wymagana ilość będzie się różnić w zależności od przedsiębiorstwa – zależy to od wyników oceny ryzyka pierwszej pomocy. Ocenę ryzyka pierwszej pomocy powinien przeprowadzić pracodawca lub kompetentna osoba, której powierzyli zadanie.

Czynniki, które pomogą określić liczbę potrzebnych zestawów, obejmują:

Liczbę pracowników na terenie zakładu – im większa liczba pracowników, tym więcej wymaganych zestawów pierwszej pomocy.
 Ilość, wielkość i złożoność budynku – powinieneś mieć co najmniej jedną na każdym piętrze, na którym pracują pracownicy. Tam, gdzie piętra są duże, powinieneś mieć jeden na każdym końcu. Jeśli są one szczególnie skomplikowane w układzie, powinieneś mieć ich kilka w różnych lokalizacjach.
Poziom ryzyka związanego z pracą w Twojej firmie – na przykład biuro jest znacznie mniej ryzykowne niż pomieszczenia produkcyjne. Zwykle potrzebujesz tylko jednego na każde piętro w biurze, ale w zakładzie produkcyjnym będziesz potrzebował więcej niż jednego na piętrze, nawet jeśli jest zestaw jest mały.

Weź pod uwagę wszystkie te czynniki, aby określić, ile potrzebujesz, a także informacje w następnej sekcji, które zapewnią, że wszyscy w Twojej firmie otrzymają natychmiastową pomoc w, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jakiego rozmiaru zestaw pierwszej pomocy potrzebuję?

Istnieje wiele różnych rozmiarów apteczek pierwszej pomocy. Ten, którego potrzebujesz, zależy od liczby pracowników w Twojej firmie i poziomu czynności związanych z ryzykiem.

W przypadku branży o niskim ryzyku:

  • Zestaw małych rozmiarów: mniej niż 25 pracowników.
  • Zestaw średniej wielkości: 25-100 pracowników.
  • 1 duży zestaw na 100 pracowników: ponad 100 pracowników.

Firmy wysokiego ryzyka, np. inżynieria, magazynowanie, produkcja chemiczna lub każda firma, która wymaga od pracowników pracy z niebezpiecznymi maszynami lub ostrymi narzędziami:

  • Zestaw małych rozmiarów: mniej niż 5 pracowników.
  • Zestaw średniej wielkości: 5-25 pracowników.
  • 1 duży zestaw na 25 pracowników: ponad 25 pracowników.

Każdy zestaw będzie zawierał niezbędną ilość każdego elementu np. termometrów z Geratherm.pl, aby pomieścić liczbę pracowników, dla których został zaprojektowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com