Oferta wynajmu ekspresów do kawy dla małych firm

Ponad połowa pracowników deklaruje, że pije kawę w pracy, a prawie 30% z nich sięga nawet po 3 filiżanki dziennie. Nic dziwnego – kawa redukuje zmęczenie, działa pobudzająco i poprawia nastrój. Warto więc wyjść naprzeciw potrzebom pracowników i zapewnić im łatwy dostęp do smacznej kawy. Jednorazowy koszt zakupu ekspresu do biura może jednak przekroczyć możliwości finansowe niewielkiego przedsiębiorstwa.

Za dobrej jakości urządzenie, które będzie w stanie przyrządzić około 100 kaw miesięcznie, trzeba zapłacić nawet 10 tysięcy zł. Tymczasem ulga podatkowa (z tytułu wliczenia zakupu w koszty prowadzenia działalności) rozłoży się na kilka miesięcy – do 5 lat. Roczna stawka dla amortyzacji ekspresów wynosi bowiem 20%.

Przy zakupie na raty trzeba natomiast wziąć pod uwagę dopełnianie uciążliwych formalności kredytowych, a także fakt, że ostateczny koszt ekspresu zostanie powiększony o odsetki. Obniży się również zdolność kredytowa osoby biorącej produkt na raty.

Warto więc rozważyć inne sposoby sfinansowania ekspresu do biura.

Leasing ekspresu do kawy – minimum formalności i możliwość wykupu

Jeśli zdecydujesz się na leasing ekspresu, w zamian za comiesięczną opłatę otrzymasz do dyspozycji wybrany sprzęt. Jako leasingobiorca płacisz raty, które są traktowane jako koszty uzyskania przychodu, obniżają więc wysokość Twoich zobowiązań podatkowych. Raty wpływają wprawdzie na zdolność kredytową przedsiębiorstwa, nie naruszają jednak płynności finansowej firmy (miesięczna rata wynosi bowiem z reguły 10–30% wartości urządzenia).

Co więcej – po zakończeniu umowy istnieje możliwość wykupienia ekspresu za bardzo atrakcyjną cenę (nawet 0 zł!). W międzyczasie masz natomiast komfort, że gdyby w Twojej firmie zaszły jakieś nieplanowane zmiany, łatwo zrezygnujesz z leasingu ekspresu lub zmienisz warunki umowy.

Niewielkim przedsiębiorcom sprzyjają dodatkowo uproszczone procedury i brak konieczności przedstawiania dodatkowego zabezpieczenia. Odróżnia to leasing od klasycznego zakupu urządzenia na raty.

Dzierżawa urządzenia – wygoda i bezpieczeństwo

Inną formą wynajmu ekspresu do biura jest dzierżawa. Nie jest ona traktowana jak obciążenie kredytowe – firma zachowuje więc pełną zdolność kredytową. Jednocześnie wysokość miesięcznych opłat, tak jak w przypadku leasingu, obniża zobowiązania podatkowe.

Po zakończeniu umowy nie ma możliwości wykupienia ekspresu. Jest to więc oferta skierowana do przedsiębiorców, którym zależy na użytkowaniu najnowszego sprzętu, a niekoniecznie na posiadaniu go na własność. Dzierżawa gwarantuje również:

  • serwis i naprawę urządzenia;
  • odebranie i utylizację starego ekspresu;
  • ciągłość pracy – na czas naprawy zepsutego ekspresu firma oferuje urządzenie zastępcze.

Materiał powstał we współpracy z firmą Eden Springs.

One Comment on “Oferta wynajmu ekspresów do kawy dla małych firm”

  1. Już sam ekspres do kawy może być fajnym wyposażeniem wnętrza nie tylko firmowej kuchni, ale także i domowej. Jednak ekspres to nie wszystko. Jeśli już kupimy taki ekspres (często nie jest on tani), warto zainwestować w całościowe wykończenie i poprosić o pomoc profesjonalistów, np. projekt kuchni Jasło, mają ciekawe pomysły z których można skorzystać dla własnej wygody, czy korzyści pracowników. Odpowiednio zorganizowana przestrzeń na pewno będzie mieć wpływ na wyniki w pracy, czy nawet samopoczucie ludzi w nich przebywających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com