Objawy i przyczyny mgły mózgowej – co poradzi lekarz?

Mgła mózgowa to zestaw objawów, których doświadcza wiele osób. Chociaż nie jest to prawdziwy stan chorobowy, jego objawy sprawiają, że jest to frustrujące i wyczerpujące zjawisko. Mgła mózgu może być również określana jako mgłą umysłowa, zmęczenie psychiczne i zmętnienie świadomości. Obejmuje długą listę podobnych objawów, takich jak zapominanie, zmętnienie i słaba koncentracja i może być spowodowane mnóstwem różnych podstawowych warunków.

Jakie objawy zdrowotne są związane z mgłą mózgową?

Objawy mgły mózgowej mogą obejmować:

– zapominanie

– spadek poznawczy

-rozmyte myślenie

-bycie zmęczonym

-mętność umysłu

-słaba koncentracja

-problemy z pamięcią

-niezdolność do skupienia

-trudności w rozwiązywaniu problemów

Co powoduje uczucie mgły mózgowej?

Istnieje wiele różnych podstawowych zaburzeń, które mogą wpływać na mózg i powodować zamglenie mózgu u badanych. Może to być tak proste, jak brak snu lub tak złożone, jak zaburzenie medyczne, niedobór diety lub inna przyczyna, taka jak zespół przewlekłego zmęczenia. Poniżej kilka przykładowych przyczyn.

Stres – każdy doświadcza stresu od czasu do czasu. Jednak przewlekle podwyższony poziom stresu może powodować wzrost poziomu hormonu stresu, kortyzolu. Kortyzol może mieć wiele szkodliwych skutków w organizmie, w tym wpływać na pamięć, funkcje poznawcze oraz nasilać zmęczenie mózgu i mgłę u badanych.

Brak snu — w zależności od harmonogramu zwiększenie liczby godzin snu może być trudne. Jednak brak snu może być jednym z najłatwiejszych sposobów na zamglenie mózgu u badanych i jest ważnym elementem ogólnego stanu zdrowia. Chociaż zalecana liczba godzin snu dla dorosłych może się różnić w zależności od osoby, ważne jest, aby dowiedzieć się, ile godzin jest potrzebnych dla Ciebie i Twojego mózgu, aby zmniejszyć mgłę.

Dieta – zła dieta lub brak zróżnicowania w diecie może prowadzić do niedoborów witamin, które są szkodliwe dla zdrowia. Wykazano, że niski poziom ważnych witamin, takich jak B12, przyczynia się do mgły mózgowej. Ponadto niezdrowa dieta może zawierać pokarmy prozapalne, które zaburzają równowagę hormonalną organizmu i mózgu, powodując chroniczne zmęczenie i mgłę. Niektórzy ludzie uważają, że problemy z układem trawiennym i ziarnami mogą powodować problemy. Istnieją domowe testy, które pomagają zidentyfikować wrażliwość pokarmową. Może to potencjalnie zmniejszyć poziom mgły, poprawić funkcje poznawcze i promować ogólny stan zdrowia.

Leki – wiele popularnych leków, takich jak benzodiazepiny, beta-blokery i środki przeciwbólowe, powoduje zamglenie mózgu. Może to być tak proste, jak obniżenie dawki lub przejście na inny lek o innym mechanizmie działania w celu zmniejszenia zmęczenia mózgu.

Zespół przewlekłego zmęczenia – mgła mózgu może być objawem zespołu chronicznego zmęczenia. Inne objawy występują poza mózgiem i obejmują trudności ze snem, uporczywe zmęczenie, zmiany funkcji poznawczych, bóle mięśni i depresję. Jeśli obawiasz się zespołu chronicznego zmęczenia, zaleca się omówienie tego z lekarze – przychodnia lekarska Ostrołęka służy pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com