O czym pamiętać urządzając swój salon piękności?

Ponieważ główną działalnością salonu piękności jest uczynienie ludzi bardziej atrakcyjnymi, ma sens to, że klienci oczekują, iż sam salon w którym będzie się dbać o ich piękno – będzie atrakcyjny. Właściciel salonu kosmetycznego, który dąży do sukcesu, musi zaprojektować miejsce biznesowe z otoczeniem, które wita miło gości i zapewnia ich, że firma rozumie piękno. Poprzez podjęcie dodatkowych działań w celu stworzenia atrakcyjnego salonu, możesz znacznie zwiększyć zdolność przyciągania i utrzymywania klientów.

Wybierz motyw.

Udany motyw powinien przekazać konkretny obraz, który jest niezapomniany dla klientów i pozostawia im pozytywne uczucia co do miejsca i usług. Niektóre przykłady tematów salonów piękności to tancerki, gwiazdy filmowe, kociaki lub miejsca wypoczynku. Wyświetlaj obrazy lub obrazy odzwierciedlające wybrany motyw w całym salonie i dodaj dekoracje zgodne z tematem np. jeśli twoją specjalizacją jest depilacja laserowa możesz tam umieścić plakaty zadowolonych dziewcząt w bikini plus motyw ścian wokół ścian i lusterek. Można również wybrać motyw nawiązujący do powrotu do natury z roślinami, materiałami naturalnymi, kolorami ziemi i teksturami.

Wybierz dwóch lub trzech kolorów.

Ładne poduszkiUtrzymuj ten schemat w całym salonie, używając tych kolorów do mebli, sprzętu, ramek i ścian, a nawet do narzędzi, bez których depilacja po prostu nie mogłaby się odbyć. Jeśli pasują do motywu, umieść kwiaty w salonie, które pasują do schematu kolorów. Używaj prawdziwie doniczkowych kwiatów, jeśli twój sklep ma wystarczająco dużo światła, aby utrzymać je przy życiu. W innym przypadku użyj sztucznych kwiatów. Nie używaj kwiatów ciętych, chyba że planujesz wycinać je z własnych roślin, ponieważ może to znacznie zwiększyć wydatki firmy.

Narysuj plan podłogi dla swojego salonu.

Musisz zmierzyć długość i szerokość przestrzeni oraz pamiętać o tych wymiarach, gdy przystąpisz do projektu. Umieść ladę i kasy w kierunku ustawionym do przodu wejścia, a następnie włóż lustra, krzesła do salonu i suszarkę do włosów oraz szampon w innych częściach salonu. Grupuj podobne urządzenia razem podobnie gdy będzie wykonywana mezoterapia igłowa bądź inna usługa (zobacz jak wykonano to na stronie www.akademiazdrowejskory.pl). Ponieważ właściciela salonu spędza dużo czasu w salonie siedząc i czekając, często zapraszając tam przyjaciół, którzy nie potrzebują w danym momencie skorzystać z usług, warto pomyśleć z wyprzedzeniem o dużej ilości miejsc do siedzenia.

Kup meble, które pasują do Twojego tematu, schematu kolorów i układu.

Na przykład sofa będzie przydatna w poczekalni. Jeśli twój schemat kolorów jest różowy i brązowy, możesz umieścić brązową sofę i różowe krzesła w tej okolicy, gdzie znajduje się tablica o tym, kiedy depilacja laserowa przeciwwskazana a kiedy nie. To również fajny element edukacyjny dla klientów.

Umieść telewizory w salonie.

Pokaż programy lub filmy angażujące klientów. Jeśli przyciągniemy dużą liczbę kobiet, możesz na przykład postawić na sieć kablową, która prowadzi program skierowany właśnie do tej części publiczności. Jeśli salon jest wystarczająco duży, aby dźwięk nie był uciążliwy, można wyświetlać różne sieci na różnych telewizorach, aby zaspokoić szersze grono klientów.

Może zainteresuje Cię również poradnik Jak zostać konsultantką AVON

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com