Niskokaloryczne przekąski – daj dobry przykład innym w biurze

Rozpoczynając wprowadzania zdrowych nawyków żywieniowych największy problem mamy z jedzeniem w pracy. Brak pomysłu czy sposobu na apetyczną realizację, która będzie możliwa do zjedzenia w pracy sprawia, że osoby będące na diecie nie wiedzą, jakie posiłki i przekąski mogą spożywać. Wystarczy jednak trochę pogłówkować, aby znaleźć kilka prostych pomysłów na smaczne i zdrowe przekąski idealne do pracy, dzięki czemu nie tylko będziemy zdrowo i smacznie się odżywiać, ale również mile zaskoczymy swoich współpracowników.

Pomysły na zdrowe przekąski

Wbrew pozorom spora część przekąsek nie wymaga wielkiego przygotowania, a ich transport i samo spożycie w pracy jest naprawdę proste. Wystarczy spojrzeć na owoce- zdecydowana większość z nich jest zdrowa i dozwolona na większości dietach (np. w poradniku na stronie eporady.eu/odchudzanie). Wyjątek stanowią owoce posiadające dużą ilość cukru, jednak nie ma ich dużo. Wszelkiego typu cytrusy, jabłka czy drobne owoce, które łatwo przegryzać, takie jak maliny można wziąć do pracy i jeść beż żadnego lub prawie żadnego przygotowania. Innym wariantem jest sałatka owocowa lub miks owoców i jogurtu naturalnego. Alternatywą dla słodkich owoców są warzywa. Sprawdź również czym jest cukrzyca i jakie są typy cukrzycy.

Duża ich część jest możliwa do spożycia na surowo, co pozwala nam na przygotowanie prostych, szybkich przekąsek. Wystarczy marchewkę czy inne wybrane warzywo pokroić w słupki i sięgać po nie w wolnej chwili. Dla urozmaicania swojej diety warto również sięgnąć po orzechy, jednak w niewielkiej ilości, gdyż są one kaloryczne. Warto jednak sięgać po nie w ograniczonych ilościach, gdyż dostarczają ważnych składników dla naszego organizmu. Równie w niewielkich ilościach można sięgać po gorzką czekoladę, czyli najzdrowszy wariant ulubionej słodkości.

Co dają zdrowe przekąski?

Osoby będące na diecie wiedzą, jak ważne jest regularne spożywanie wartościowych posiłków. Chodzi nie tylko o główne posiłki, takie jak obiad czy śniadanie ale również to, co znajduje się między tymi posiłkami. Warto jest zrezygnować ze słodkości oraz sklepowych przekąsek, takich jak chipsy czy paluszki, ponieważ są one nie tylko kaloryczne, ale przede wszystkim są wysoko przetworzone.

Zabierając więc jedzenie do pracy, warto jest oprócz typowego śniadania zabrać ze sobą „coś na ząb”. Zamiast jednak decydować się na gotowe produkty, dużo lepiej jest postawić na samodzielnie wykonane przekąski. Dzięki temu znamy skład i jakość przygotowanego jedzenia, tym samym nie dostarczając zbyt wielu kalorii. Chodzi również o walor zdrowotny przekąsek- stawiając na ich samodzielne wykonanie znamy skład tego jedzenia, które samodzielnie przygotowaliśmy.

Rola przekąsek w diecie

Stawiając na regularne, zdrowe posiłki często mamy początkowo trudność z regularnością spożywania samych posiłków. Sprawia to, że w początkach stosowania diety doświadczamy uczucia głodu. To właśnie wtedy swoją rolę spełnią przekąski. Ich zdrowa, świeża postać, na przykład owoce czy warzywa nie tylko pomoże nam się uporać z nieplanowanym głodem, ale również pozwoli nam jeść bez wyrzutów sumienia, że zjadamy nadprogramowe kalorie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com