Nietypowe i niewielkie przestrzenie biurowe – jak najlepiej je urządzić?

Przestrzeń biurowa rządzi się nieco innymi zasadami niż wnętrza mieszkalne. Nie oznacza to jednak, że nie powinna być ona urządzona elegancko, stylowo i ze smakiem. Wygląd biura ma duże znaczenie nie tylko dla komfortu pracowników, jest też swoistą wizytówką firmy, którą jako pierwszą widzą potencjalni klienci czy kontrahenci. Warto więc zaplanować wystrój biura tak, aby zachęcało ono do przebywania we wnętrzu.

Ne każda firma ma ten komfort, by mieć biuro w dużych, przestronnych pomieszczeniach, które można dowolnie urządzić. Często na przestrzenie biurowe przeznaczone są niewielkie pokoje o ograniczonym miejscu i słabych możliwościach, jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Dotyczy to szczególnie niedużych lub nowo powstałych firm, które nie mogą pozwolić sobie na wybudowanie własnej siedziby czy chociażby kupienie lokalu i musza radzić sobie na wynajętych powierzchniach. Często są one nieduże z powodu oszczędności – na starcie działalności nikt nie chce bowiem generować kosztów i nie rzuca się na wynajmowanie wielkiej siedziby, która byłaby zbyt dużym obciążeniem dla nowo powstałej firmy.

Można optycznie powiększyć przestrzeń

Niewielkie wnętrza biurowe trzeba urządzać z rozmysłem i uwagą. Przede wszystkim zadbajmy o kolorystykę – im jaśniej, tym lepiej. Kolory we wnętrzach mają wpływ na to, jak je postrzegamy, a także na ich optyczne kształtowanie. Jasne, pastelowe barwy optycznie powiększają przestrzeń. Pamiętajmy o tym nie tylko przy kolorystyce ścian, ale również mebli. Powinny być możliwie jak najjaśniejsze, gdyż wtedy nie przytłaczają wnętrza. W aranżacji niewielkiego biura ważny jest również wystrój okna. Powinien być on lekki i delikatny, aby wpuszczać jak najwięcej światła słonecznego do wnętrza. Także sztuczne oświetlenie powinno być dobrze zaprojektowane i przemyślane. Za pomocą odpowiednio dobranego oświetlenia można powiększyć przestrzeń, uwypuklić najważniejsze elementy, a schować różne mankamenty i defekty wnętrza.

Jak wybrać najlepsze meble?

Meble do biura należy dobierać przede wszystkim pod kątem indywidualnych potrzeb pracowników. Poza biurkami czy krzesłami dobrym pomysłem będzie sofa lub kanapa, która będzie dodatkowo zdobić wnętrza, a jednocześnie pełnić funkcje praktyczne. Planując meble do niewielkich pomieszczeń, warto wybierać przede wszystkim modele nieduże, minimalistyczne, bez nadmiernych ozdób, które powodowałyby, że przytłaczałyby niewielkie pomieszczenie. Warto od razu postawić na solidne, dobrze wykonane, trwałe i wytrzymałe meble, dzięki czemu można mieć pewność, że przez wiele lat będą służyły bezproblemowo i nie będzie trzeba wymieniać ich na nowe. Dobrym rozwiązaniem może być też wykonanie mebli na wymiar, które można idealnie dopasować do potrzeb konkretnego wnętrza, nawet jeśli jest bardzo nieustawne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com