Newsy z branży księgowości – poznaj je i podejmij ważne decyzje!

Skuteczna i skrupulatna księgowość to podstawa każdej firmy. Księgowi prowadzący biuro rachunkowe Wrocław są wykorzystywani nie tylko do bieżącego doradztwa podatkowego. Oferują również usługi, które mogą pomóc firmie w opracowaniu strategii, podejmowaniu decyzji i przestrzeganiu standardów i przepisów rachunkowości, stając się w ten sposób partnerem strategicznym.

Jednak, jak w każdej branży, księgowość stale się rozwija, aby sprostać stale zmieniającym się potrzebom biznesowym, zwłaszcza w świetle zmieniającej się technologii, zmian regulacyjnych i wymagań rynku. Dlatego w tym artykule chcemy przedstawić Ci najnowsze statystyki i trendy w branży księgowej, które, miejmy nadzieję, pomogą Ci w podejmowaniu decyzji przy wyborze odpowiedniego partnera księgowego dla Twojej firmy.

Największym problemem stojącym przed wszystkimi firmami w 2022 roku jest nadążanie za zmianami regulacyjnymi

Tak to prawda. Nadążanie za otoczeniem regulacyjnym może być przytłaczające, a nieprzestrzeganie przepisów może skutkować grzywnami. Współpraca z renomowanym księgowym może zaoszczędzić czas i utrzymać jakość w sprawozdawczości finansowej.

58% organizacji skorzystało z korzyści płynących z przejścia na przetwarzanie w chmurze i korzystania z chmurowych systemów księgowych

Technologia chmury umożliwia organizacjom bezpieczny dostęp do danych w dowolnym miejscu i czasie, poprawiając dokładność danych księgowych i automatyzując rutynowe operacje. Na dłuższą metę księgowość w chmurze zapewnia opłacalne zyski, jednocześnie wspierając rosnące potrzeby skalujących się firm.

Zwrot z inwestycji z automatyzacji księgowości wynosi zwykle od 6 do 18 miesięcy

Inwestowanie w w pełni zautomatyzowany system księgowy wynagrodzi Cię wysokim ROI w stosunkowo krótkim czasie. Nie powinieneś zastanawiać się, czy warto automatyzować swoje funkcje finansowe – to absolutna konieczność.

Tylko 61% właścicieli firm jest w pełni zadowolonych z zakresu usług świadczonych przez ich księgowego

Masz wątpliwości co do efektywności Twojej obecnej funkcji finansowej? Czy uważasz, że dotychczasowemu personelowi finansowemu brakuje wiedzy specjalistycznej, aby wspierać rozwijającą się firmę? Czy chciałbyś, aby Twój księgowy był bardziej proaktywny?

Posiadanie dobrze funkcjonującego zespołu finansowego ma kluczowe znaczenie, ponieważ może pomóc w zwiększeniu kosztów, usprawnieniu procesów, ochronie firmy przed ryzykiem i radzeniu sobie z trudnymi okolicznościami przy jednoczesnym utrzymaniu wzrostu.

29% właścicieli firm nie wie, który obszar ich działalności ma największe wydatki, ze względu na brak bieżącego wglądu w finanse

Badania wskazują, że właścicielom firm trudno jest zrozumieć, gdzie są wydawane ich pieniądze, ile mają, a co ważniejsze, gdzie mogą zoptymalizować wzrost lub oszczędności. W rezultacie organizacje mogą być narażone na ryzyko finansowe, ponieważ kierownictwo co miesiąc kieruje się niepełnymi informacjami.

Outsourcing funkcji finansowej może być świetną opcją, zwłaszcza jeśli nie masz zasobów, aby zatrudnić wewnętrzny zespół finansowy. Zewnętrzny partner księgowy może pomóc zautomatyzować rutynowe zadania księgowe, przeprowadzić audyt firmy i zapewnić dobrą kondycję finansową firmy.


Artykuł przygotowany z firmą “Doradca finansowy Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com