Motywowanie pracowników do pracy

W świecie w którym słyszy się o firmach, które mając zlecenia są zamykane z powodu braku ludzi do realizacji tych zleceń, warto zastanowić się jak jak wielkie znaczenia ma wiedza jak motywować pracowników.

Wielokrotnie spotykam się z opiniami przedsiębiorców o braku ludzi do pracy, zarówno do tej fizycznej, jak i specjalistycznej. Jeśli brak ludzi do pracy to może warto wyciągać wnioski jak skuteczniej motywować tych istniejących pracowników, aby wydajniej pracowali, a przy tym odczuwali więcej satysfakcji?

Oczywiście większość przedsiębiorców nie wzbudzi entuzjazmu takie pytanie, bo większość spróbowała już wszystkiego, jednak czy na pewno? Metoda kija i marchewki to dobra opcja w XX wieku, jednak w obecnych czasach powszechnie dostępnej technologii oraz badań naukowych z zakresu psychologii motywacji i osiągania, otwierają się zupełnie nowe możliwości!

Oczywiście kluczowa do zwiększonej motywacji zawsze jest i była motywacja finansowa, jednak benefity pozapłacowe takie jak elastyczny czas pracy, dostęp do prywatnej służby zdrowia, czy też system nagród w oparciu o uznanie tych najefektywniejszych pracowników zawsze odgrywa istotną rolę.

Zmotywowani, zadowoleni pracownicy

Pięknym celem dla każdego przedsiębiorcy, który długoterminowo chce utrzymać swoje przedsiębiorstwo w pędzie jest stworzenie organizacji, gdzie zadania realizowane są efektywnie, a pracownicy odczuwają satysfakcje z tego co realizują. Czy jest to możliwe? Właśnie do takich celów powstała aplikacja MotiFlow, która pomaga motywować pracowników do realizacji celów firmy, równolegle dbając o ich zdrowie z strefach takich jak: Relaksacja, sen, odżywianie, ćwiczenia. To dzięki zastosowaniu metodologii medycyny progresywnej pracownicy mają możliwość dbania o swoje zdrowie poprzez odpowiedni life-style co przenosi się na większą efektywność w pracy. Bo czy zdrowy, dobrze zregenerowany pracownik nie wykona swojej pracy? Oczywiście, że tak!

Zgodnie z Piramidą Potrzeb Abrahama Maslowa, człowiek ma 5 potrzeb. Potrzeby niższego rzędu to te potrzeby: Fizjologiczne i bezpieczeństwa. Potrzeby wyższego rzędu to potrzeby: Afiliacji, Szacunku i uznania oraz samorealizacji.

To właśnie poprzez zaspokojenia tych ostatnich potrzeb “samorealizacji”, najłatwiej jest podnieść motywację pracownika do pracy, aby skutecznie realizowali cele przedsiębiorstwa w dłuższym okresie czasu.

Motywowanie pracowników może być proste, skuteczne i w zasięgu, jeśli zrozumiemy podstawy psychologii i mamy intencje, aby zaspokoić te potrzeby u swoich pracownikow.

Przed każdym przedsiębiorcą, który tego chce, znajduje się opcja na zwiększenie motywacji własnych pracowników, dzięki aplikacji MotiFlow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com