Mobilna kawiarnia – rentowny biznes nie tylko latem

Mobilna kawiarnia to doskonały pomysł na własny biznes. Nie ma nic lepszego od łyka pobudzającej do działania kawy o poranku, w drodze do pracy. Chociaż punkty z pyszną kawą najczęściej można spotkać w parkach czy centrum miasta głównie latem, to okazuje się, że jest to biznes całoroczny i może działać niezależnie od pory roku. Sprawdź, jak rozwinąć go w Twojej okolicy i co dodatkowo poza kawą możesz oferować swoim klientów jesienią czy zimą.

Mobilna kawiarnia – czym jest?

Mobilna kawiarnia to punkt gastronomiczny, którego lokalizacja może zmieniać się zależnie od potrzeb i zainteresowania klientów. Najczęściej w takiej mobilnej kawiarni można zamówić kawę i herbatę. Zdarza się jednak, że dostępne są także inne napoje – lemoniada lub gorąca czekolada, a nawet słodkie przekąski. Tego typu biznes może być prowadzony w różnych formach, zależnie od pomysłu przedsiębiorcy:

  • foodtruck,
  • rower gastronomiczny,
  • wózek gastronomiczny,
  • pojazd typu Piaggio Ape z zabudową.

Czy mobilna kawiarnia przynosi zyski tylko latem? Wyjaśniamy

Mobilna kawiarnia może przynosić właścicielowi zyski przez cały rok i to nie tylko za sprawą kawy. Duże znaczenie w tym zakresie ma miejsce, w którym prowadzi się biznes, a także temperatura panująca na zewnątrz. Zimą zdecydowanie mniej osób wychodzi na spacery, co może mieć wpływ na popularność biznesu. Istnieje jednak wiele dodatkowych czynników, które wpływają na rentowność mobilnej kawiarni bez względu na porę roku.

Popularna lokalizacja zapewni stabilne źródło klientów zarówno latem, jak i zimą. Z kolei udział w różnego rodzaju wydarzeniach (jarmarkach świątecznych czy festiwalach plenerowych) pozwoli na dotarcie do różnych grup klientów przez cały rok. Ciekawym rozwiązaniem są również programy lojalnościowe dla stałych klientów czy specjalne promocje. Nawet niewielkie obniżenie ceny w ramach jakiegoś wydarzenia sprawi, że Twoja kawa będzie zdecydowanie częściej wybierana niż napoje konkurencji.

Dobrym pomysłem może okazać się także wprowadzenie sezonowego menu w zależności od pory roku. Poza kawą latem można serwować inne rodzaje napojów: lemoniadę czy świeżo wyciskane soki, a zimą gorącą czekoladę czy świąteczną herbatę – z miodem, cytrusami i konfiturami. Dzięki temu sprzedaż będzie utrzymywała się na podobnym poziomie przez cały rok.

Jak zacząć prowadzić mobilną kawiarnię?

Mobilna kawiarnia może być bardzo dobrym przedsięwzięciem, jednak stworzenie takiego miejsca pracy wymaga spełniania konkretnych wymagań. Co powinieneś zrobić?

  • Założyć własną działalność i zarejestrować firmę.
  • Kupić profesjonalny pojazd lub w pełni go doposażyć w odpowiedni sprzęt, w którym będzie przygotowywana kawa – podstawą jest młynek i ekspres do kawy.
  • Uzyskać pozwolenia z sanepidu, przeszkolić swój personel i zadbać o to, aby miał badania sanitarno-epidemiologiczne.

Nie bez znaczenia może okazać się także dobrze opracowany biznesplan i przemyślana strategia marketingowa. Dzięki temu będziesz w stanie wytypować kilka miejsc, gdzie istnieje największa szansa zdobycia stałych klientów i odniesienia sukcesu.

Tajniki sprzętu i wyposażenia niezbędnego do mobilnej kawiarni – rady od Foodbike

Jeżeli marzy Ci się mobilna kawiarnia, to powinieneś mieć świadomość tego, że najwyższej jakości sprzęt to absolutna podstawa. Najważniejszy jest w tym przypadku pojazd, w którym będziesz przygotowywać aromatyczną kawę. Wybierając go, upewnij się, że jest dostosowany do specyfiki Twojej firmy. Na rynku dostępne są różnego rodzaju wózki i przyczepy gastronomiczne. W Foodbike znajdziesz wszystko, czego potrzebuje Twoja kawiarnia na kółkach. Opcji jest wiele – możesz zdecydować się na wózek lub rower gastronomiczny, ciekawą opcją jest także zabudowa do Piaggio Ape. Każdy pojazd może być wyposażony w ekspres do kawy, młynek, pojemniki do przechowywania mleka.

Na zamówienie w pojeździe może zostać wykonana także instalacja elektryczna. Foodbike realizuje różne propozycje klientów – sprawdź ofertę firmy. Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z ekspertami. Dzięki temu stworzysz miejsce, w którym kawa będzie smakowała doskonale!

Top 5 biur księgowych w Warszawie w 2024 roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com