Mieszkanie spod igły

Kupno mieszkania to dla każdego duże wyzwanie, które chcielibyśmy przejść jakość bezstresowo i najlepiej bardzo szybko. Na szczęście rynek budowlany w Polsce to wciąż rozwijająca się branża, która podąża za światowymi nowinkami i korzysta z zagranicznych trendów. Dotyczy to zarówno budowy, jak i sprzedaży mieszkań.

Coraz więcej osób więc często decyduje się na zakup mieszkania w ciągu kilku miesięcy i znajduje swoje wymarzone gniazdko, ale najrozsądniej jest zabrać się za to odpowiednio wcześnie, zwłaszcza jeśli mamy konkretne wymagania i zależy nam na całkowicie nowym mieszkaniu z rynku wtórnego. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak skorzystać z usług, które świadczy deweloper budowlany.

Budownictwo mieszkań w Krakowie, jak i w pozostałych regionach Polski to wciąż niekończący się temat. Ludzie coraz chętniej kupują mieszkania w stanie deweloperskim, bo mogą liczyć na naprawdę okazyjne ceny i bardzo dobre warunki umowy zakupu. Zacznijmy jednak od początku, żeby wyjaśnić wszystkie sprawy jasno i po kolei.

Po pierwsze, kim jest deweloper budowlany? Jest to nikt inny jak inwestor, osoba prawna lub fizyczna, która nabyty kapitał inwestuje w budowę nieruchomości przeznaczoną potem na sprzedaż lub wynajem. Zazwyczaj jest tak, że to deweloper jest pierwszym kupującym nieruchomość, a nadzoru cały czas proces inwestycyjny, który obejmuje fazę projektowania i budowy nieruchomości. Wbrew pozorom na deweloperach ciąży bardzo duża odpowiedzialność, ponieważ ich funkcja wiąże się z dopilnowaniem szeregu spraw, które muszą być wykonane dobrze.

Ogólnie rzecz biorąc deweloper zajmuje się między innymi:

  • znalezieniem i przygotowaniem pod budowę lokalizacji, na której ma powstać nieruchomość;
  • nadzorem nad powstanie projektu nieruchomości;
  • nadzorem samej budowy i kontrolowaniem postępu prac;
  • wykończeniem „pod klucz”;
  • sprzedażą i/lub wynajmem nieruchomości.

d3b18f0794_largeOczywiście całe budownictwo mieszkań w Krakowie nie spoczywa na barkach jednej osoby. Firmy deweloperskie korzystają z usług wielu specjalistów i profesjonalistów z branży budowlanej: architektów, inżynierów, budowlańców, murarzy, elektryków, hydraulików, ekip wykończeniowych. To wszystko składa się na naprawdę szerokie grono pracowników. Często jest też tak, że dana nieruchomość budowana jest przez kilka firm budowlanych, które wygrały przetarg ustalony przez dewelopera. Czasem też deweloperzy dysponują własnymi firmami budowlanymi, a tylko w sytuacjach wyjątkowych korzystają z pomocy podwykonawców.

Warto wiedzieć, że w Polsce wszelkie prawa i obowiązki dewelopera reguluje tzw. ustawa deweloperska. Ta ustawa powstała przede wszystkim z myślą o kupujących i reguluje zasady ochrony praw osób, które nabywają mieszkanie od dewelopera, a na które to deweloper zobowiązał się do przeniesienia praw własnościowych do danej nieruchomości. Obecnie korzystanie z dewelopera w czasie kupna mieszkania jest całkowicie bezpieczne i naprawdę opłacalne, a warunki wszelkich umów zakupu są jasne dla każdego. Jest to opcja dla tych, którzy liczą na szybką i sprawną, a także uczciwą transakcję.

Sprawdź aktualne oferty nowych mieszkań na stronie dewelopera Inter-BUD

One Comment on “Mieszkanie spod igły”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com