Jak Cię widzą tak Cię piszą – czyli jak zadbać o wizerunek budynku Twojej firmy

Żyjąc w społeczeństwie należy się do niego dostosować. Czyli: „Wchodząc między wrony, trzeba krakać jak i one”. Dlaczego? Ano dlatego, że tylko odpowiednie dostosowanie się do ogółu może sprawić, że np. notowania naszej firmy wzrosną i to znacznie. Co to znaczy? Wyobraźmy sobie firmę, która ma w swojej ofercie tanie mycie kostki brukowej.

Skoro tanie, to chyba skorzystamy. Idziemy pod firmę, a tu ich własny podjazd wygląda, jakby przejechało przez niego co najmniej kilka samochodów ciężarowych i to do tego z jakiejś budowy. Jak zareagujemy? Chyba poszukamy innej firmy, mającej w swej ofercie tanie czyszczenie kostki brukowej. Niby mówią, że „szewc bez butów chodzi” – jednak raczej nikt nie zdecydowałby się na usługi firmy, która mając w swej ofercie czyszczenie kostki brukowej, sama ma kostkę na podjeździe taką, że nie da się na nią wejść. A trzeba pamiętać, że ludzie są różni, a ci którzy chcą myć swoje podjazdy, są najczęściej bardzo pedantyczni.

Dbanie o budynek firmy, jest warunkiem uzyskania przez nią sukcesu. Szczególnie ważne są podjazdy pod firmę, ponieważ właśnie to one są jakby na „pierwszej linii ognia”. Klient idący do takiej firmy zaczyna jej obserwowanie od podjazdu właśnie. Impregnacja i mycie kostki brukowej Łódź wydaje się być naturalną koniecznością. Ale nie tylko Łódź ma takie „wymagania”. Większość miast jest zazwyczaj mocno pogrążona w smogu, zanieczyszczonym powietrzu, spalinach aut, czy nawet dymów z kominów itp. Wprawdzie już niedługo będzie zakaz palenia węglem w domach (chodzi o miasta), jednak to nie znaczy, że od razu całe miasto stanie się bardziej czyste, niż pranie z super nowoczesnej pralki.

Ziemska atmosfera już postara się o to, aby takich usług nigdy nie brakowało na rynku pracy. Sukces firmy można znacznie zwiększyć dbając nie tylko o jakość swoich usług, ale także o wygląd „stacjonarnego adresu” firmy. Zawsze pierwsze wrażenie jest najważniejsze i może zdecydować o tym, czy dany klient w ogóle wejdzie do nas. Piękny budynek, kojarzy się z profesjonalnym podejściem do wykonywanych usług.

Naturalne jest, że aby doprowadzić budynek do perfekcyjnego wyglądu, potrzeba wielu środków nie tylko finansowych, ale i przerobowych. Często jest tak, że dana firma ma finanse na utrzymanie budynku, jednak nie ma zupełnie czasu na ich wykonywanie. Oczywiście, może zatrudnić jakąś firmę zewnętrzną, aby ta wykonała wszystkie potrzebne prace, ale takie prace z reguły zawsze wiążą się z przestojami w firmie, na które ona przecież czasu nie ma. Prace są odciągane w nieskończoność, a budynek niszczeje niezauważalnie, dla oka dyrekcji.

Człowiek potrafi przyzwyczaić się do, co dzień oglądanej przestrzeni i nie zauważa zmian. Widzą ją dopiero nowo przybyli klienci, którzy zniesmaczeni mogą po prostu odejść do konkurencji. Dlatego należy sukcesywnie starać się o sprzątanie zewnętrznych przestrzeni firmy i dbanie o to, aby była wizualnie atrakcyjna.

One Comment on “Jak Cię widzą tak Cię piszą – czyli jak zadbać o wizerunek budynku Twojej firmy”

  1. No właśnie: myć, myć i jeszcze raz myć. Wiadomo, że szef nie będzie sprzątał, ale przecież może zatrudnić kogoś od tej “roboty”. Może też wynająć firmę sprzątającą – jak nie chce zatrudniać kogoś na etacie. Najważniejsze jest, aby ten co sprząta, wykorzystywał środki do czyszczenia w takiej ilości, w jakiej należy. Można zakupić odpowiednie środki i to całkiem niedrogo. Np. czyszczenie i dezynfekcja, Wiadomo, że preparaty trzeba zmieniać, ale też trzeba ich używać, a nie tylko tak “pomazać” po podłodze jakimś płynem i już.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com