W świecie męskiej galanterii: teczki i torby skórzane

Można je obecnie znaleźć praktycznie wszędzie w środowisku miejskim. Jeśli chodzi o opcje stylu, są one jednym z oryginalnych elementów wizerunku współczesnego biznesmena. Teczki skórzane dla mężczyzn to bezpieczny wybór, jeśli chodzi o wybór akcesorium, które będzie zarówno praktyczne, jak i fajne.

Są w różnych rozmiarach, ale zwykle są wystarczająco duże, aby pomieścić najczęściej używane rzeczy faceta – od dokumentów biznesowych, aż po słuchawki najnowszej generacji.

Męskie teczki skórzane pojawiły się w stylu około dekady temu, kiedy praktycznie najechały miasta na całym świecie, od Londynu i Mediolanu, przez Nowy Jork i Seattle, aż po Tokio i Sydney. Jedyną dla nich ciekawą alternatywą są torby typu listonoszki – oczywiście również skórzane. Ale skąd pochodzą historycznie? Jakie są rozmiary i materiały? I, jak większość facetów byłaby skłonna zapytać – jak najlepiej je nosić? Dzisiejszy artykuł próbuje odpowiedzieć na wszystkie te pytania, więc po prostu czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Definicja torby listonoszki nie jest trudna do odgadnięcia, prawda?

To styl torby, pierwotnie zaprojektowany do przenoszenia wiadomości pocztowych. Jest wyposażony w długi pasek, który można nosić na ciele lub na ramieniu, i może być zaprojektowany przy użyciu szerokiej gamy materiałów. Warianty wykonane ze skóry zdają się być najbardziej lubiane i powszechne.

Krótka historia torby listonoszki i teczek skórzanych

Torby listonoszki noszą również kilka innych nazw, jak zapewne się domyślacie, początkowo były używane do przenoszenia listów i innych przesyłek pocztowych, nawet w czasach starożytnych. Kurierzy rowerowi i pracownicy poczty jako pierwsi nosili torby tego rodzaju, w tym samym czasie co biznesmeni i przedsiębiorcy sięgali po torby skórzane.

Pierwszą nowoczesną torbą kurierską była w rzeczywistości torba noszona przez liniowców w latach 50. XX wieku. Została zaprojektowana po to, by jej celem było pomieszczenie wszystkich narzędzi potrzebnych liniowcom podczas wchodzenia po słupach narzędziowych, aby je naprawić. Początkowa torba tego rodzaju została wykonana z bawełnianego płótna i podszyta wodoodporną tkaniną. Pasek na ramię został również wykonany z bawełny i taśmy, torebka była zamykana na dwa paski, a wewnątrz miała kieszeń na faktury. Torby te nie były sprzedawane w sklepach, ale wydawane i przez różne firmy kurierskie.

Warto zauważyć, że zanim pojawiły się te torby specjalnie dla rowerzystów, marki modowe wytwarzały podobne produkty wzorowane na torbach z mapami używanych przez wojsko. Są używane od ponad stu lat (!).

Fajne torby listonoszki i teczki dla mężczyzn

Mężczyźni, którzy dużo chodzą lub jeżdżą na rowerze, którzy zwykle noszą laptopy i którzy ogólnie rzecz biorąc regularnie jeżdżą regularnie, często zadają sobie „Czy torby skórzane listonoszki są lepsze niż plecaki?”, bo niestety do ich trybu życia aktówka czy neseser nie są najbardziej odpowiednie. Odpowiemy bezpiecznie i powiemy, że wszystko zależy, ale jedno jest pewne – dzięki ofertom takim jak ta w https://www.brytyjka.pl/teczki-i-nesesery-cat-29.html na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com