Materace Hilding – wpływ dobrego materaca na zdrowy sen

materace hilding

Nie wysypiamy się i mamy problemy z bezsennością. Czujemy zmęczenie, rozdrażnienie, mamy złe samopoczucie i brakuje nam energii. Budzimy się z bólem karku lub kręgosłupa.

Czy wiesz, że wynika to ze spania na nieodpowiednim materacu? Twój sen będzie komfortowy, gdy wybierzesz np. materaceHilding.Odzyskasz zdrowy sen, uśmiech, energię. Oczywiście powinien on być dobrany do indywidualnych potrzeb, aby był wygodny.

Wybór jest trudny. Więc, jakie materace Hilding wybrać?

Jaki powinien to być materac? – sprężynowy, piankowy, termoelastyczny, możliwości jest wiele.

Materace kieszeniowe świetnie nadają się dla osób z większą wagą. Materace termoelastyczne, są wypełnione pianką reagującą na temperaturę ciała, dla cierpiących na zaburzenia krążenia. Materace wysokoelastyczne, z pianki poliuretanowej o podwyższonej sprężystości, polecane są w profilaktyce przeciwodleżynowej. Lateksowe, o podwyższonej twardości, dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa. Wszystkie materace posiadają pokrowce ochraniające, które są wykonane z tkanin, odpornych na zabrudzenia, przyjemnych w dotyku i bardzo wytrzymałych. Materac jest najważniejszą częścią łóżka i nie może być wybrany przypadkowo. Z pewnością należy kierować się trwałością, jakością wykonania. Bo przecież na zdrowiu nie możemy oszczędzać. Bardzo ważna jest możliwość prania pokrowca, w domowych warunkach i w temperaturze 60 st. C. Dla alergików, ważną kwestią będzie  użyty do produkcji materaca, materiał antyalergiczny.

Jakie znaczenie ma dobór materaca dla dzieci?

Źle dobrany materac, może spowodować alergie skórne, oddechowe oraz wady kręgosłupa. Odpowiedni będzie materac średnio-twardy, elastyczny oraz dopasowujący się do kształtu ciała dziecka. Idealne będą materace Hilding, wykonane z dwóch różnych pianek o różnej twardości. Wyprofilowana, wysokoelastyczna pianka dopasowuje się do ciała i we właściwy sposób  podtrzymuje kręgosłup. Z jednej strony materac jest twardszy, z drugiej elastyczny. Jest właściwy dla alergików, odprowadza wilgoć, a także nie dopuszcza do rozwoju grzybów i pleśni.

Czym jeszcze kierować się przy wyborze?

Im osoba jest cięższa, tym odpowiedniejszy będzie twardszy model materaca. Dwustronne o różnej twardości można odwrócić, gdy dziecko urośnie. Powinien być o 20 cm dłuższy od wzrostu dziecka oraz dopasowany do ramy łóżka. Odpowiednio dobrany uchroni kręgosłup przed wadami postawy.

Czy wiesz, że kobiety mają płytszy sen od mężczyzn?

Trudności ze snem nasilają się w okresie menopauzy, gdy zmniejsza się liczba estrogenów. Sam wiek ma duży wpływ na jakość snu. Niemowlęta mogą spać 22 godziny na dobę, osoby starsze 5 godzin. A zaburzenia snu, mają  negatywne skutki i nie należy ich bagatelizować. Więc wybór materaca w tej kwestii, będzie miał duże znaczenie. Czyli rozmiar, twardość, materiał, z jakiego został wykonany, dopasowanie do indywidualnych potrzeb, nie może być zbyt miękki, ani za twardy. Uniwersalne materace Hilding, z elastycznej i plastycznej pianki Flexifoam zapewniają siedem różnych stref twardości, idealnie dopasowując się do ciała, odpowiednio podpierając kręgosłup. Cowpływa na poprawę jakości snu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com