Masaż tajski Warszawa – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Masaż tajski w Warszawie

Masaż tajski to technika, która znana jest wręcz od tysięcy lat! Datuje się, że istnieje już od ponad 2500 lat. Tradycyjny masaż tajski był pierwotnie uznawany za sztukę lecznicą, która zawierała wpływ ajurwedy (popularnej zwłaszcza w Indiach oraz na terenach dzisiejszej Sri Lanki), jak również i medycyny chińskiej, do dziś uznawanej za jedną z najlepszych. Co trzeba wiedzieć o tej technice relaksacji i gdzie wybrać się na masaż tajski w Warszawie?

Jak wygląda masaż tajski Warszawa?

W przeciwieństwie do klasycznego, masaż tajski Warszawa nie polega na leżeniu na łóżku, będąc okrytym ręcznikiem. Masażysta nie uciska tutaj bolących partii, nie stosuje też olejków jak podczas tradycyjnych zachodnich masaży. Oczywiście, z takiej opcji również można skorzystać, ale wtedy jest to bardziej masaż relaksacyjny niż leczniczy.

Zamiast tego – masaż tajski to bardziej połączenie ćwiczeń i jogi. Będąc w pełni ubranym, leży się na macie, podczas gdy masażysta za pomocą rozciągania, kołysania czy innych technik, pomaga łagodzić wszelkie napięcie, poprawić krążenie czy elastycznego naszego ciała.

Jakie są zalety masażu tajskiego?

Masaż tajski Warszawa niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim to świetny sposób, by złagodzić różne bole i dolegliwości. Dodatkowo, masaże tajskie są udokumentowane wieloma badaniami, które potwierdzają ich zbawienny wpływ na nasze ciało ora zdrowie! Czemu więc nie skorzystać?

Sposób na złagodzenie bólu – masaż tajski

Masaże tajskie to doskonały sposób, by zmniejszyć odczuwanie bólu. I to nie tylko pleców, ramion czy nóg! Odpowiednio przeprowadzony masaż tajski świetnie redukuje migrenę, a nawet napięciowe bóle głowy. To doskonały sposób, by naturalnie poczuć się lepiej! Zamiast łykać kolejne farmaceutyki, po prostu wypróbuj masaż tajski w Warszawie!

Masaż tajski łagodzi sztywność i ból stawów

Podobnie jak inne, tak i masaż tajski jest skutecznym sposobem, by zmniejszyć bóle pleców, stawów czy karku. Zmniejsza również bóle związane z tzw. punktami spustowymi, czyli napiętymi i bardzo bolesnymi skupiskami mięśni, często znajdujących się w górnej części naszych pleców.

Masaż tajski to również doskonały sposób, by poprawić swoją sprawność ruchową i towarzyszący czasem ból oraz sztywność. Masaże pomagają, np. przy chorobach zwyrodnieniowych stawu kolanowego czy zapaleń.

Dodatkowo masaż tajski pomaga zwiększyć ukrwienie organizmu, łagodzi problemy związane z poruszaniem. Jest często wybierany przez sportowców, którzy chętnie korzystają z możliwości poprawienia ruchu i elastyczności ciała. Masaż tajski ma za zadanie również poprawić dopływ tlenu do mięśni. To z kolei przyczynia się do zmniejszenia tzw. zrostów mięśni.

Ożywia i łagodzi niepokój

Masaż tajski, mimo że jest bardziej energiczny i wymagający niż inne formy masażu, doskonale uspokaja, koi i łagodzi stres. Zmniejsza odczuwanie niepokoju i niesie za sobą ogromną falę odprężenia dla całego organizmu.

Wiele osób po masażu tajskim w Warszawie uznaje, że zrelaksowały się, odczuwają mniejszy poziom stresu niż podczas innych form ćwiczeń czy masażu. Często tez uznaje się, że masaż tajski dzięki temu, że przypomina swoimi ruchami jogę, daje uczucie odprężenia, ale też odmłodzenia organizmu.

Po zakończonym masażu tajskim, osoby, które się mu poddały są bardziej ożywione, zarówno psychicznie, jak i fizycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com