Benefity dla pracowników? Poznaj naszą listę najciekawszych!

Benefity dla pracowników, jako pozapłacowe formy docenienia przez pracodawcę w Polsce powszechnie stosuje się od 1945 r. Początkowo jako kredyty na dogodnych warunkach, potem ubezpieczenia na życie czy bilety PKP i paczki żywnościowe.

Obecnie pracodawcy coraz częściej decydują się na platformę internetową Kafeteria, na której pracownik sam może wybrać sobie swój benefit. A tam i karty sportowe, i bilety do kin, ale też wyjazdy turystyczne.

Atmosfera ważniejsza niż zarobki

W przyjemnym dla oka hollywoodzkim filmie “Praktykant” Robert de Niro wciela się w postać 70-letniego Bena, który, nie mogąc odnaleźć się na emeryturze, zatrudnia się jako stażysta w nowoczesnej firmie sprzedażowej związanej z modą. Jest bardzo zaskoczony, że pracownicy mogą tam korzystać z masażu w ramach pracy. Jego zaskoczenie wydaje się jak najbardziej naturalne z uwagi na jego wiek i fakt, że zapewne w czasach jego aktywności zawodowej benefity miały zupełnie inny charakter.

Są też i tacy, którzy finansują pracownikom wesela. Możemy długo debatować w głowie, czy to już, aby nie o krok za daleko, ale fakty mówią same za siebie: we wszelkich rankingach najlepiej oceniani są pracodawcy, którzy oferują rozmaite benefity. Często właśnie ze względu na nie ludzie chcą w danym miejscu pracować. Wydaje się to oczywiste w kontekście badań, z których wynika, że dla 94% badanych atmosfera w pracy jest decydującym czynnikiem przy wyborze miejsca zatrudnienia.

Jak inwestować w pracowników?

Wielu pracodawców staje przed takim dylematem, który nie sam w sobie jest problemem, a bardziej ze względu na finanse. Firmy typu Google, Facebook czy Microsoft, a tym samym ich kapitał jednak pozostają w mniejszości. Mimo to pracodawca może chcieć docenić swoich podwładnych na miarę swoich możliwości. Okazuje się, że to wcale nie muszą być wielkie gesty, bo są takie benefity, które zupełnie nic nie kosztują, jak pozwolenie pracownikom na przyprowadzanie swoich pupili do pracy. Są też takie, które nie kosztują aż tak wiele, a są wyrazem nie tylko docenienia przez pracodawcę, ale i dbania o zdrowie i odporność pracowników, a nawet ich rodzin.

Nie dość, że wspólnie poobiera się jabłka i powyciska soki, to jeszcze zadba się o wiedzę pracowników na temat zdrowych nawyków żywieniowych. Cykliczne dostarczanie pracownikom skrzynek pełnych owoców nie tylko umili im czas w przerwie śniadaniowej czy kawowej, ale jest też kolorowym akcentem, który wprowadzi przyjemną atmosferę w miejscu pracy. W obecnej sytuacji, gdy pracownicy widują się tylko w ekranach komputerów, na pewno miłym i docenianym gestem będzie wysłanie pracownikom takich indywidualnych zestawów zdrowia do domów. Owoce, soki, bakalie czy pożywne batony wyrwą z rutyny najbardziej zarobionego, a może już nieco sfrustrowanego pracownika.

Zapotrzebowania pracowników na benefity mogą się różnić i nie sposób spełnić ich wszystkich. Jednak jak mówi powiedzenie „najpierw jemy, potem robimy wszystko inne”, bo jedzenie łączy ludzi, sprzyja współpracy, a zdrowe jedzenie sprzyja dobremu samopoczuciu i kreatywności. Jak zaczniemy dzień od wspólnego jedzenia, to potem może być już tylko lepiej.

Owoce, warzywa i inne produkty do biura zamówisz na stronie https://DailyFruits.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com