Masaż bańką chińską – poznaj skutecznej korzyści tej metody

Bańki to starożytna chińska forma medycyny. Masaż bańką chińską został ustanowiony jako oficjalna praktyka po potwierdzonych badaniach przeprowadzonych przez akupunkturzysty chińskich i radzieckich nad jego skutecznością. W ostatnich latach bańki zyskują popularność, a coraz więcej świadomych osób zwraca uwagę na tę chińską technikę terapii. Ostatnie badania wykazały skuteczność tego masażu, zapewniając krótkotrwałe, ale skuteczne korzyści.

Zmniejsza ból

Terapia tego rodzaju jest dość skuteczna w leczeniu problemów z astmą i usuwaniu zatorów spowodowanych przeziębieniem. To niezwykle cenna terapia dla płuc. Terapia ta może być skuteczną alternatywną metodą leczenia bólu, półpaśca, spondylozy szyjnej i porażenia twarzy. Bańki mogą być zbawiennym sposobem leczenia wielu rodzajów napięć mięśniowych. Obejmuje typowe dolegliwości, takie jak:

  • ból szyi,

  • ból barku,

  • napięty czworobok,

  • przekrwienie kręgosłupa,

  • zapalenie rozcięgna podeszwowego,

  • ból dolnej części pleców.

To też zmniejsza stan zapalny. Terapia polega na wykonywaniu głębokich masaży tkankowych, które pomagają naprawić mikrouszkodzenia w mięśniach. Mikropęknięcia we włóknie mięśniowym powodują uwolnienie cząsteczek cytokin w organizmie. Te cząsteczki są tłumione przez tę terapię, co zmniejsza stan zapalny w organizmie.

Wygładza przepływ krwi

Bańki usuwają toksyny i poprawiają krążenie w organizmie. Terapia poprawia przepływ krwi w żyłach i tętnicach. Bańki zwiększają przepływ krwi i rozgrzewają skórę, ułatwiając terapeutom wchodzenie w „węzły” mięśni. Terapia pomaga rozluźnić powięź lub tkankę łączną i pobudzić gojenie. Po zabiegu skóra przekazuje terapeucie informacje o leżącej pod nią tkance. Ta wiedza może być później wykorzystana do terapii akupunkturą.

Pomaga w relaksacji

Terapia bańkami z akupunkturą działa detoksykująco na skórę i układ krążenia, co sprzyja odprężeniu pacjenta. Większość ludzi uważa ssanie przez kubki za przyjemne uczucie. Bańki pozostają w tej pozycji przez kilka minut, a terapeuta przesuwa je po skórze niczym masaż. Przyssawki zapewniają podciśnienie na powierzchni skóry i mięśni. W przeciwieństwie do pozytywnego ucisku tkanek głębokich, masaż zapewnia doznania kojące i relaksujące.

Poprawia układ trawienny

Zastanawiasz się jeszcze czy warto zdecydować się na masaż z dojazdem? Jeśli cierpisz na nieregularność lub zespół jelita drażliwego, to taka forma jest dla Ciebie lepszą opcją. Bańki pomagają złagodzić stres i zapewniają zdrowy układ trawienny. Terapia bańkami to skuteczny i bezpieczny sposób na poprawę trawienia. Wpływa na układ pokarmowy zapewniając korzyści takie jak zdrowy apetyt, łagodzenie zaparć, poprawa metabolizmu i silniejsze trawienie. Bańki wspomagają gojenie i naprawę jelit.

Terapia bańkami może działać na rzecz przywrócenia prawidłowego ruchu pokarmu w twoim ciele. To skuteczna kuracja na różne dolegliwości. Terapia bańkami jest szerszą praktyką w kulturze zachodniej ze względu na jej rosnącą popularność wśród celebrytów. Aby dowiedzieć się więcej – skonsultuj się z fizjoterapeutą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com