Wybór oświetlenia do biura – czym się kierować?

Dobrze oświetlone biuro to jeden z elementów, na który trzeba zwrócić uwagę już na etapie aranżacji i wyposażenia. Źródła światła powinny być przede wszystkim funkcjonalne, zapewniać odpowiednie doświetlenie pomieszczeń. Muszą być również eleganckie, estetyczne i dopasowane pod względem stylistyki do wystroju wnętrza.

Wybór lamp do biura nie jest kwestią, którą możemy zostawić przypadkowi. Warto pochylić się nad dobrym projektem i zaplanować oświetlenie z dbałością o wszelkie detale. Przy wyborze lam do biura musimy kierować się między innymi wielkością pomieszczenia oraz dostępem do światła dziennego. Jeśli biuro nie ma okien lub są one niewielkie, tym bardziej trzeba zwrócić uwagę na sztuczne oświetlenie, z którego pracownicy będą korzystali praktycznie przez cały czas.

Dobre oświetlenie stanowisk pracy

W każdym biurze powinno znajdować się co najmniej kilka źródeł światła. Ważne jest oświetlenie górne, które dostarcza światło dla całego pomieszczenia. Lampy sufitowe mają jednak ten mankament, że nie oświetlają całego wnętrza równomiernie. Mogą pojawiać się powierzchnie słabo doświetlone lub miejsca, do których światło wcale nie dociera. Trzeba więc również zwrócić uwagę na lampy znajdujące się bezpośrednio przy stanowiskach pracy, które zadbają o komfort pracowników. Wybierając oświetlenie biurowe, zwracajmy uwagę zarówno na jego jakość czy funkcjonalność, jak i na estetykę. Lampy we wnętrzu mają duży wpływ na to, jak jest ono odbierane – powinny być dopasowane do ogólnej stylistyki. We wnętrzach klasycznych warto stawiać na tradycyjne abażury czy lampy z kloszami, które doskonale się prezentują w takich przestrzeniach. Wnętrza nowoczesne to przede wszystkim minimalizm, proste formy i wysoka funkcjonalność. Planując oświetlenie biurowe nie zapominajmy również o tym, by było energooszczędne, trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia. W tej kwestii warto zwrócić uwagę na ofertę lam, żarówek czy opraw LED.

Technologia LED do biura i nie tylko

Listwy LED to doskonała propozycja do wnętrz biurowych, w których trzeba dobrze doświetlić konkretne powierzchnie. Lampy LED dostępne są w wielu wersjach, modelach, wzorach, kolorach. Mogą to być klasyczne lampy z żarówkami LED, ale również nowoczesne oprawy, listwy i profile, jak również taśmy LED, które po prostu przykleja się na wybranych powierzchniach. W odróżnieniu od tradycyjnych żarówek, żarówki LED są wyjątkowo wydajne i energooszczędne. Pobierają niewiele energii z sieci elektrycznej, co znajduje odzwierciedlenie w niższych rachunkach za prąd. Jeśli szukamy rozwiązań oświetleniowych, które będą nie tylko efektowne i funkcjonalne, ale również pozwolą na wygenerowanie oszczędności, technologia LED w biurze z pewnością będzie doskonałym pomysłem. Choć początkowa inwestycja w lampy czy oprawy LED może być wyższa niż zakup tradycyjnych żarówek, w ujęciu długoterminowym zdecydowanie się opłaca. Lampy LED są nie tylko tańsze w eksploatacji, ale również mają dużo większą trwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com