Mailing reklamowy w branży e-commerce

mailing reklamowy

Mailing reklamowy może być dość skomplikowany w branży e-commerce. Jeden niewłaściwy krok, a stracisz wielu subskrybentów, potencjalnych klientów i swoje przychody. Właśnie dlatego musisz dokładnie wiedzieć, jakie typy maili e-commerce powinieneś wysyłać regularnie. Kiedy to zrobisz, zyskasz nie tylko benefity finansowe, ale też nowych lojalnych klientów.

E-mail jako główny kanał komunikacji

Wbrew pozorom, najwięcej osób korzysta z poczty elektronicznej niż z jakiegokolwiek innego kanału. Jednym z największych powodów, dla których warto zainwestować w mailing reklamowy w biznesie e-commerce jest fakt, że e-mail ma największą liczbę użytkowników spośród wszystkich kanałów komunikacji. Według badań przeprowadzonych przez Radicati, istnieje blisko 4 miliardy aktywnych użytkowników poczty elektronicznej. Porównując to z 3,5 miliardami aktywnych użytkowników mediów społecznościowych, e-mail zdecydowanie ma dużą przewagę.

Pomimo całego szumu wokół innych kanałów komunikacji, takich jak media społecznościowe, chatboty i inne kanały, konsumenci nadal preferują pocztę elektroniczną jako główny kanał komunikacji podczas interakcji z ich ulubionymi markami. Oznacza to, że jeśli nie używasz e-maila do utrzymywania kontaktu ze swoimi klientami i subskrybentami – znacznie opóźniasz swój własny sukces.

E-mail oferuje więcej możliwości personalizacji

Ze wszystkich kanałów marketingowych, które możesz mieć w swoim zestawie narzędzi, żaden nie pozwala na tworzenie i wysyłanie spersonalizowanych kampanii na takim poziomie, jak e-mail. Dzięki wykorzystaniu potężnych narzędzi śledzących i analitycznych, oprogramowanie do e-mail marketingu daje Ci wgląd w to, kim jest Twój klient i czego szuka. Mailing reklamowy możesz łatwo dostosować do e-maila, który konwertuje lepiej niż jakakolwiek wiadomość, którą możesz opublikować w mediach społecznościowych lub gdziekolwiek indziej.

Marketing jest jak zapraszanie dziewczyny na randkę. Kiedy już da Ci swój numer, szanse na konwersję są większe. Jest to pozwolenie na wejście w ich przestrzeń osobistą. Dlatego e-maile mają większy wpływ niż posty w mediach społecznościowych, powiadomienia push i inne rodzaje wiadomości. Sklepy e-commerce nadal muszą używać e-maila jako części swojej strategii marketingowej.

Polecamy:
Jaki program do fakturowania wybrać, aby usystematyzować pracę księgowej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com